900.00ден

In Stock

 

Brand:

Description

Поддршка за здрав развој и раст кај кученца и млади кучиња

Обезбедува аминокиселини, витамини, омега-3 и омега-6 незаситени масни киселини, пребиотици и пробиотици за поддршка на здрав физички развој, оптимално варење и развој на имунитет кај кученца и кучиња што растат.

Одгледуваните кученца имаат потреба од зголемен внес на витамини, минерали, аминокиселини и други основни хранливи материи. Канвит јуниор е одличен извор на важни супстанции и е засилен со незаситени масни киселини омега-3 и омега-6, кои играат клучна улога во развојот на мозокот и меморијата. Пребиотиците и пробиотиците обезбедуваат правилен развој на дигестивниот систем и оптимално варење на кученцата и кучињата што растат.

Витамини и органски врзани елементи во трагови промовираат здрав развој

Индикации:

Поддржува правилен развој на коските, зглобовите и скелетните мускули кај кученца и кучиња што растат
Поддржува развој на дигестивниот систем и оптимално варење кај кученцата и кучињата што растат
Промовира развој и формирање на ткива на имунитет и имунитет кај кученца и растечки кучиња

Инструкции:

Нахранете ги таблетите со кученца што растат директно од рака или мелени во храна.

Препорачана дневна доза:

1 тaблета на 15 кг телесна тежина

Една таблета содржи:
Витамини: витамин А 300 IU, витамин Д3 10 IU, витамин Е 6 000 μg, витамин К 50 μg, витамин Б1 300 мг, витамин Б2 300 мг, витамин Б6 200 мг, витамин Б12 5 мг, витамин Ц 3 500 μg, биотин 250 μg, ниацинамид 1 500 μg, калциум пантотенат 1 000 μg, фолна киселина 25 μg
Микроелементи: железо 750 μg, бакар 150 μg, цинк 700 μg, манган 250 μg, селен 1,8 μg
Пробиотици:  Ентерококус фециум (NCIMB 10415 ) 8 × 1010 CFU / kg
пребиотици: бета-глукани, манан олигосахариди (МОС)

Омега-3 и омега-6 незаситени масни киселини: DHA, EPA, ALA, GLA, LA

Пакет:

230 гр (76 таблети,38-дена снабдување за куче од 30 кг)

Additional information

Weight 0.23 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…