2,000.00ден

In Stock
Brand:

Description

Chat & Chat Expert Kitten with Chicken, 15 kg е врвна сува храна за мачиња со вкусно месо од живина и грашок. Овој тип на сува храна има висока вкусност и ги обезбедува сите хранливи материи што им се потребни на мачињата за здрав развој.

Состав: житарки (интегрални житарки 16%), месо и производи од животинско потекло (пилешко 22%), растителни производи (пулпа од сушена репка 1%); масла и масти, риба и производи од риба, зеленчук (сув грашок 0,2%).

Аналитички состојки: сурови протеини 36,00%, сурови влакна 2,60%, сурова маст 14,00%, суров пепел 9,50%.

Additional information

Weight 14 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.