2,400.00ден

In Stock

Description

ЗА ПОСТАРИ КУЧИЊА ОД СИТЕ РАСИ, НА ВОЗРАСТ ОД 7 ГОДИНИ И ПОСТАРИ

• За правилно функционирање на сите телесни системи и долговечност.
• Да се ​​намали ризикот од формирање на катаракта.
• За одржување на јачината на коските и здравјето на зглобовите.

НАНО АГЕНТ

Формулата за напојување е збогатена со уникатниот елемент NanoAgent. Тоа е чист минерал од седиментно потекло, смачкан до наночестички. Благодарение на леснотијата на наночестичките, NanoAgent се движи низ телото на домашно милениче побрзо од разни хранливи материи. Хранливите материи, исто така, почнуваат да се движат побрзо со интеракција со НаноАгенсот. Ова го забрзува варењето и поефикасно ги асимилира хранливите материи.

КОКОСОВО МАСЛО

Формулата е збогатена со еден од највредните производи во светот – природно и високо корисно чисто кокосово масло. Може да помогне во балансирање на метаболизмот на миленикот и да го подобри здравјето на гастроинтестиналниот тракт.Покрај тоа, кокосовото масло има позитивни ефекти врз кожата и палтото, а може да помогне и во спречување на инфекции и болести. Благодарение на неговите квалитети за зајакнување на мозокот, оваа состојка е особено корисна за стареењето на домашните миленици.

62% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ

Со живина – ги содржи најлесните животински протеини за варење за да се одржи соодветен мускулен тонус. Животинските протеини му обезбедуваат на вашето домашно милениче избалансирана количина на амино киселини за здрав и долг живот.

ПОДДРШКА ЗА ЗГЛОБОВИТЕ И КОСКИТЕ

Комбинацијата на глукозамин и хондроитин ја промовира регенерацијата на ткивото на зглобовите и го одржува во правилна состојба. Витаминот Д, калциумот и фосфорот помагаат во одржување на здрави и силни коски.

ЈАСНА ВИЗИЈА

Витаминот Ц и Е, заедно со лутеинот добиен од сушениот невен, помагаат во заштитата на очите од штетните ефекти на слободните радикали и го намалуваат ризикот од формирање на катаракта.

КАРДИО

Специјалната формула, дополнета со DHA + EPA масни киселини во комбинација со таурин и Л-карнитин, помага за поддршка на срцето и подобрување на функционирањето на циркулаторниот систем. Точната количина на натриум помага да се намали стресот на срцето.

СОСТОЈКИ :

месо од живина 41% (сушено и мелено), сорго, пченка, јачмен, пченкарен глутен, живинарска маст, хидролизиран животински протеин, пулпа од шеќерна репка, риба оброк, кокосово масло, семе, динамички микронизиран клиноптилолит (1%), грашок, јајца во прав , екстракт од цистични олигосахариди на манан (MOS), монокалциум фосфат, глукозамин (500 mg / kg), екстракт од јука, хондроитин сулфат (200 mg / kg), брашно од невен.

 

АДИТИВИ / 1  КГ :

адитиви во храната:  витамин А (3a672a) – 18000 ME, витамин Д 3 (E671) – 1500 ME, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 0.2 mg, ниацин ( 3a314) – 35 mg, витамин Б  (3a831) – 3 mg, витамин Б  – 3 mg, витамин Б 12  – 0.05 mg, холин хлорид (3a890) – 1480 mg, железен сулфат монохидрат (Е1) – 50 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,5 mg, бакар сулфат пентахидрат (Е4) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (E5) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg, натриум селенит (E8) – 0,1 mg, L- карнитин (3a910) – 50 mg, таурин (3a370) – 250 mg.
Технолошки адитиви:  екстракт од рузмарин, екстракти богати со токоферол од растителни масла (1b306 (i)).

 

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ :

сурови протеини 27%, непреработени масла и масти 14%, суров пепел 6,5%, сурови влакна 2%, калциум 1%, фосфор 0,8%, калиум 0,6%, натриум 0, 4%, омега 3 – 0,54%, омега 6 – 25%. %.

УПАТСТВО ЗА ХРАНЕЊЕ: 

се хранат сува. Чиста, свежа вода секогаш треба да биде достапна за вашето домашно милениче.

СТАПКИ НА ХРАНЕЊЕ: 

видете ја табелата. Износот прикажан во табелата е само за упатство. Исхраната се прилагодува според индивидуалните потреби на кучето.

Additional information

Weight 11 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.