1,700.00ден

In Stock

Description

ЗА СИТЕ РАСИ НА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ПО СТЕРИЛИЗАЦИЈА/КАСТРАЦИЈА И СКЛОНИ КОН ПРЕКУМЕРНА ТЕЖИНА

• Ефикасно за детоксикација на организмот, апсорпција на материи и одлично варење.

• За стимулирање на метаболичките процеси и обезбедување оптимална тежина.

• За одржување на непречено функционирање на срцето и подобрување на функционирањето на циркулаторниот систем.

НАНО АГЕНТ

Посебен елемент „NanoAgent“ е додаден во формулата за напојување. Тоа е чист минерал клиноптилолит смачкан до наночестички. Поради леснотијата на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо кај миленичето отколку различни хранливи материи. Хранливите материи, исто така, почнуваат да се движат побрзо кога комуницираат со NanoAgent. Ова го забрзува варењето и поефикасно ги апсорбира овие супстанции.

КОКОСОВО МАСЛО

Составот е дополнет со еден од највредните производи во светот – природно и многу корисно чисто кокосово масло. Може да помогне во балансирање на метаболизмот на миленикот и подобрување на состојбата на дигестивниот тракт. Исто така, кокосовото масло позитивно влијае на кожата и крзно и може да помогне во спречување на инфекции и болести.

70% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ

Со живина – најлесно сварливиот протеин од животинско потекло за одржување на мускулниот тонус. Животинскиот протеин му обезбедува на телото на миленикот урамнотежена количина на аминокиселини за здрав и подолг живот.

КОНТРОЛА НА ТЕЖИНАТА

За одржување на соодветна тежина, формулата е дополнета со комбинација на Л-карнитин и калциум, кој ги стимулира метаболичките процеси и помага да се претворат мастите во енергија.

ДЕТОКСИФИКАЦИЈА

Ефикасно детоксифицирана, уникатната формула со влакна, природни антиоксиданси (витамини Ц и Е) и динамички микронизиран клиноптилолит помага да се отстранат токсините од телото и да се стимулираат виталните функции кои го поддржуваат хармоничното функционирање и долговечноста на сите телесни системи.

КАРДИО

Специјалната формула надополнета со масни киселини DHA + EPA заедно со комбинација од таурин и Л-карнитин може да помогне во одржувањето на правилната функција на срцето и да го подобри функционирањето на циркулаторниот систем Прецизно избраната содржина на натриум може да помогне да се намали оптоварувањето на срцето.

СОСТАВ НА ДОБИТОЧНА ХРАНА:

живина – 36% (сушено и ситно мелено), ориз, сорго, јачмен, пченка, маснотии од живина, парчиња шеќерна репка, хидролизирани животински протеини, грашок, ленено семе, кокосово масло, динамички микронизиран клиноптилолит (1%), олигосахариди на цикорија (MOS ), мононатриум фосфат, екстракт од јука, глукозамин (250 mg / kg), хондроитин сулфат (100 mg / kg), оброк од невен.

 

ДОДАТОЦИ / 1 КГ:

додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D 3 (E671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 0.2 mg, ниацин ( 3a314) 35 mg, витамин Б  (3a831) 3 mg, витамин Б  до 3 mg, витамин Б 12  до 0,05 mg, холин хлорид (3a890) 1480 mg, железен сулфат монохидрат (Е1) – 50 mg, калциум јод , безводен (3b202) – 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (E4) – 5 mg, манган (II) сулфат монохидрат (E5) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605 ) 115 mg, натриум селенит (E8) mg, L-карнитин (3a910) 100 mg, таурин (3a370) 125 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракт од масло (1b306 (i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:сурови протеини 21%, сурови масла и масти 10%, суров пепел 5,5%, сурови влакна 2,5%, калциум 0,9%, фосфор 0,9%, калиум 0,6%, натриум – 0,3%, омега 3 – 0,52%, омега 219% .

ПРЕПОРАКИ ЗА ХРАНЕЊЕ:

На животното секогаш треба да му биде на располагање чинија со свежа, чиста вода.

СТАПКА НА ХРАНЕЊЕ:
види во табелата. Во табелата е прикажана само препорачаната количина на добиточна храна. Количината треба да се прилагоди според индивидуалните потреби на секое куче.

Additional information

Weight 7 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.