12% ПОПУСТ

2,300.00ден

In Stock

ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД СИТЕ РАСИ

• Содржи дури 78% животински протеини.

• Негување долговечност: може да помогне во одржувањето на имунолошката заштита, да ја подобри визуелната функција и позитивно да влијае на работата на нервите и мозокот.

• Одлична апсорпција на материјалот и лесно варење.

Description

НАНО АГЕНТ Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи материи. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи.

КОКОСОВО МАСЛО Храната HiQ за возрасни миленичиња е збогатена со еден од највредните производи во светот – природно и корисно, чисто кокосово масло, познато и како една од ретките суперхрани. Може да ги оптимизира метаболичките процеси на домашно милениче и да ја подобри состојбата на дигестивниот тракт. Чистото кокосово масло, исто така, позитивно влијае на кожата и палтото и може да помогне во заштитата од инфекции и болести. Поради неговата способност да ја стимулира активноста на мозокот, оваа компонента е особено корисна за домашните миленици на постара возраст.

78% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ Висока количина на животински протеини – дури 78% (од вкупниот % на протеини). Протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка. Со живина – најлесно сварливиот животински протеин кој е погоден за одржување на правилен мускулен тонус.

ЖИВОТНА СИЛА За одржување на здраво тело и енергетска рамнотежа формулата е дополнета со висококвалитетни протеини од животинско потекло, омега-3 и -6 масни киселини и избалансиран комплекс на витамини и минерали. Оваа комбинација на активни супстанции ќе обезбеди сјај и виталност на вашето домашно милениче.

КАРДИО Специјалната формула е дополнета со масни киселини DHA+EPA заедно со мешавина од таурин и Л-карнитин за одржување на добра срцева активност и за подобрување на циркулацијата на крвта. Точно избраната количина на натриум може да помогне во намалувањето на оловото на срцето.

ДОЛГО ЖИВОТ Специјалната формула дизајнирана за поттикнување на долговечноста е дополнета со бета-глукани, вредни липиди и комплекс од активни супстанции. Оваа внимателно избрана мешавина може да помогне во поддршката на имунолошката одбрана, зајакнувањето на видот и позитивно влијае на активноста на нервниот систем и мозокот.

СОСТАВ: месо од живина 41% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, маснотии од живина, пулпа од шеќерна репка, рибино брашно, ленено семе, хидролизирани животински протеини, кокосово масло, пченкарен глутен, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), грашок, сушени јајца, монокалциум фосфат, натриум хексаметафосфат, екстракт од јука.

АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3(E671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 0,2 mg, ниацин (3a314) – 35 mg, витамин Б6 (3a831) – 3 mg, витамин B1– 3 mg, витамин B12– 0,05 mg, холин хлорид (3a890) – 1480 mg, црна сулфат монохидрат (E1) – 50 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, пентахидрат на пехар сулфат (E4) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (E5) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg, натриум селенит (E8) – 0,1 mg, таурин (3a370) – 125 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 27%, сурови масла и масти – 14%, суров пепел – 6%, сурови влакна – 2,1%, калциум – 1,2%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,5%, натриум – 0,4%, омега 3 – 0,69%, омега 6 – 2,21%. УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Класа: Супер Премиум

Земја на потекло: Литванија

Additional information

Weight 11 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…