2,400.00ден

In Stock

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Description

ProperForm breeders – Braccoid Type 1 е збогатенa со високо сварливи протеини за поддршка на дигестивната безбедност во најкритичната фаза од животот.Комплетна храна за кутре, за кучки во лактација, за кучки за гестација.

СОСТАВ  Сушени животински протеини (33%, од кои 22,5% свинско *), пченка, ориз, компири, пилешки маснотии, сушенo цвекло, хидролизирани животински протеини, производи од преработка на свежо овошје и зеленчук, глукозамин. * протеини со висок индекс на сварливост.

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Нутриционистички адитиви: витамин А 20.000 I.U. – витамин Д 1.120 I.U. – витамин Е 120 мг – сулфат на каминка, пентахидрат (бакар) 61,90 (15,75) mg – цинк оксид (цинк) 111,60 (90,00) mg – црн карбонат (железо) 232,88 (112,50) mg – Манган оксид (манган) 40,64 (31,50) mg – калциум јодиран безводен (Јод) 2,77 (1,80) mg – Натриум селенит (Селен) 0,39 (0,18) mg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: Сурови протеини 27,00% – Сурови влакна 2,60% – Сурови масла и масти 15,50% – Сурова пепел 7,50% – Калциум 1,45% – Фосфор 1,05%.

Класа: Супер-прeмиум

properform-breeders-braccoid-type1-en

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг. = 138 ден.)

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Weight

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ProperForm breeders – Braccoid Type 1 puppy со свинско 18кг”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…