3,100.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

vincent diet adult with chicken food.jpg

Vincent Diet Adult with со пилешко е комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од сите раси. Присуството на високо квалитетни протеини од пилешко и мешунки, заедно со урамнотежениот влез на пченични влакна, придонесува за идеално одржување на телесната тежина и ги задоволува нутритивните потреби од сите големини на кучиња кои вршат редовна физичка активност. Дизајнирана со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранска исхрана (маслиново маслово, пченица, домат, мешунки), оваа храна ја фаворизира високата сварливост и влијае врз здравјето на цревата. Употребата на маслиновото масло го регулира правилниот однос на Омега 3 и Омега 6 масните киселини за здрава кожа и влакно, а доматот обезбедува апсорпција на антиоксиданси кои го зајакнуваат имунолошкиот систем.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 25,5%; Сурови масла и масти 13,5%; Сурово влакно 2,0%; Суров пепел 6,5%; Омега-3 0,4%; Омега-6 1,4%.

Состав: дехидрирано месо (пилешко 27%), тврда пченица (цела 8%), ориз, пченка, пилешка маст (6,5%), дехидрирана риба (2%), мешунки (vicia faba minor 2%), пулпа од сушена репка, пченка глутен, микронизиран оброк од мешунки од сушен рогач, маслиново масло (1%), минерали, дехидриран домат (0,2%), екстракт од костен.

Адитиви по кг – Нутритивни адитиви: Витамин А (ретинил ацетат) 13000 IU; Витамин Д3 730 ИЕ; Витамин Е (all-rac-алфа-токоферил ацетат) 80 mg; Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 2,61 mg; Витамин Б2 (рибофлавин) 4,17 mg; Ниацинамид 39,1 mg; Калциум-Д-пантотенат 10,4 mg; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 3,13 mg; Фолна киселина 1,18 mg; Витамин Б12 (цијанокобаламин) 0,08 mg; Биотин 0,21 mg; Витамин К3 (менадион натриум бисулфит) 2,08 mg; Холин хлорид 570 mg; Железо карбонат (железо) 135 mg; Калиум јодид 1,37 mg; Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 35,8 mg; Манган оксид (манган) 23,5 mg; Цинк оксид 64,6 mg; Натриум селенит (селен) 0,23 mg; Лизин (L-лизин монохидрохлорид технички чист) 420 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнета со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се ​​чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Kласа: High Premium

Земја на потекло: Италија

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…