3,000.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Fidog Vitality со пилешко
fidog vitality with chicken food.jpg

Fidog Vitality е комплетна и избалансирана храна за активни кучиња од сите раси. Благодарение на повисокото ниво на масти и протеини оваа храна има поголема енергетска вредност во споредба со храната наменета за одржување. Совршената избалансираност на нивото на влакна и совршената обработка на скробот овозможуваат максимална апсорпција на хранливите материи од цревата.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 25,0%; Сурова маст 16,0%; Сурови влакна 3,0%; Суров пепел 9,0%.

Состав: дехидрирано месо (пилешко 18%, говедско), пченка, деривати од растително потекло (пулпа од сушена репка 1%), животински масти, минерали.

Адитиви по кг – Нутритивни адитиви: Витамин А (3a672a) 16700 IU; Витамин Д3 930 ИЕ; Витамин Е (3a700) 100 mg; Витамин Б1 (3a820) 3,34 mg; Витамин Б2 (рибофлавин) 5,36 mg; Ниацинамид 50 mg; Калциум-Д-пантотенат 13,3 mg; Витамин Б6 (3а831) 4 mg; Фолна киселина 1,5 mg; Витамин Б12 (цијанокобаламин) 0,1 mg; Биотин 0,27 mg; Витамин К3 (3a710) 2,67 mg; Холин хлорид 730 mg; Железо (3b101 173 mg) 83,41 mg; Јод (3b201 1,74 mg) 1,32 mg; Бакар (3b405 45,9 mg) 11,70 mg; Манган (3b502 30,1 mg) 23,29 mg; Цинк (3b603 82,7 mg) 66,41 mg; Селен (3b801 0,29 mg) 0,13 mg; Лизин (3.2.3.) 530 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси. Ароми.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнето со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се ​​чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Класа: Премиум

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.