2,800.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Brit Premium од Nature Adult M

Комплетна храна со пилешко за возрасни кучиња од средни раси (10-25 кг).

Удобности: Здрава кожа и сјајно палто , Одлична сварливост, Поддршка на имунитетот и општата состојба на организмот

СОСТОЈКИ: пилешко 45% (дехидрирано 25%, обезкоскено 20%), овес, пченица, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), пченка, сушени јаболка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, ракчиња школки (извор на глукозамин, 210 mg/kg), ‘рскавица (извор на хондроитин, 150 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 mg/kg), манан-олигосахариди (120 mg/kg ), фрукто-олигосахариди (90 mg/kg), јука мојаве (90 mg/kg), сушена камилица (80 mg/kg), екстракт од школки со зелена усна (како извор на гликозаминогликани, 50 mg/kg), сушени боровинки (50 mg/kg).

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: храната може да се сервира сува или навлажнета со млака вода. Храната треба да се служи во 1-2 еднакви оброци во текот на денот.

Препорачаната дневна количина е прикажана во табелата за хранење.

Кога го храните Brit Premium за прв пат, земете мала количина и измешајте ја со храната што ја користевте претходно и постепено зголемувајте го процентот на храна Brit Premium. Погрижете се вашето куче секогаш да има многу свежа вода.

Табела за исхрана: телесна тежина на возрасно куче (kg) = дневна количина (g): 10 kg = 120 g 15 kg = 160 g 20 кг = 190 г 25 kg = 230 g

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: суров протеин 26,0%, содржина на маснотии 15,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,0%, сурови влакна 2,2%, калциум 1,5%, фосфор 1,1%, омега -3 0,2%, омега-6 1. ДОДАТОЦИ/КГ: ХРАНА: витамин А (3a672a) 15.000 IJ, витамин D3 (E671) 1000 IJ, витамин Е (алфа-токоферол) (3a700) 400 mg, биотин (3a880) 0,5 мг 5 хлорид, 30 холин. , цинк хелат од аминокиселински хидрат (3b606) 70 mg, двовалентен железен хелат со хидрат на амино киселина (E1) 60 mg, манган хелат од хидрат на амино киселина (E5) 30 mg, калиум јодид (3b201) амино киселина 0,5 mg, бакар , хидрат (Е4) 12 mg, органска форма на селен добиен од Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060 (3b8.10) 0,2 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: токоферол екстракти од растителни масла (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА: 3.790 kcal/kg.

Произведен според декларацијата на производителот. Чувајте го производот затворен на суво и ладно место. По отворањето, затворете повторно.

Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…