Carnilove (Grain and potato free) – Храна за маче Свеж зајак и пилешко 6кг.

2,970.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Carnilove (Grain and potato free) – Храна за маче Свеж зајак и пилешко 6кг.

 • ФОРМУЛА БЕЗ ЖИТО И БЕЗ КОМПИР СО СВЕЖО МЕСО ЗА ВОЗРАСНИ МАЧКИ. 

 • Уникатни и независни суштества, мачките се месојадци, полнокрвни предатори чиј начин на живот го одредува силниот ловечки инстинкт.
  Carnilove Fresh Chicken & Rabbit е формулиран со почитување на законите на природата и му обезбедува на вашиот придружник на мачки урамнотежена исхрана богата со свежо месо во комбинација со разновиден зеленчук, бобинки и билки.
  Враќањето на природна исхрана го поддржува здравото варење и помага да се одржи оптималната физичка кондиција.
  Полни со вкус, природните состојки со врвен квалитет се неодоливи дури и за најизбраните гурмани од мачки.

 • СОСТАВ
  свежо пилешко (42%), сушен зајак (22%), сушена патка (6%), пилешка маст (конзервирана со токофероли, 5%), тиква, наут, грашок, пилешки црн дроб (3%), масло од лосос (2% ), јаболка, моркови, ленено семе, хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 0,026%), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,015%), извор на фрукто-олигосахариди, 0,012%), јука шидигера (0,01%), алги (0,01%), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница (брусница) 0,0008%), боровинки (0,0008%), морско трнче (0,0008%), корен од ѓумбир (0,0008%), жалфија (0,0008%)

 • ИСХРАНА СОСТАВ ВО 1 КГ
  витамин А (3a672a) 23.000 I.U., витамин D3 (3a671) 940 I.U., витамин Е (3a700) 650 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2.400 mg, холин 2a8,900 mg, холин 2a8,900 mg (3a910) 65 mg, ниацинамид (3a315) 45 mg, биотин (3a880) 1,8 mg, цинк (3b606) 100 mg, железо (3b106) 48 mg, манган (3b504) 55 mg, јод 1, copper) (3b2). 3b406) 11 mg, селен (3b810) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 14 mg, аргинин (3c3.6.1.) 12 mg, L-лизин (3.2.3.) 10 mg

 • АНАЛИТИЧКИ СОСТАВНИ СОСТОЈКИ ВО 1 КГ
  суров протеин 39,0 %, сурова маст 18,0 %, влага 10,0 %, суров пепел 8,0 %, сурови влакна 3,0 %, калциум 1,2 %, фосфор 1,0 %, натриум 0,4 %, магнезиум 0,09 %, омега-3 0,5 %, омега-6 1,8 %, EPA (20:5 n-3) 0,09 %, DHA (22:6 n-3) 0,12 %

 • МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА
  3 910 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100170875

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.