Description

Carnilove True fresh (Grain and potato free) – Карнилов Вистински свежо месо (Свежа риба со лушпи од јајца, лен и рузмарин) 11.4кг.

  • Збогатено со Лушпи од јајца, ленено семе и рузмарин.

  • Формулата е избалансирана според нутритивните потреби на малите кучиња, обезбедувајќи здраво гориво за одржување на нивото на нивната енергија. Содржи голем дел од свежа риба, одличен извор на витамини Б кои им помагаат на малите кучиња да останат смирени во стресни ситуации. Лушпите од јајцата и школките со зелени усни содржат минерали кои играат важна улога во минерализацијата на коските и формирањето на силни коски, зглобови и заби, додека витамините Ц и Е го поддржуваат здравјето на имунолошкиот систем. Наутот и леќата се природен извор на растителни протеини и минерали потребни за здрав метаболизам. Тиквата и јаболката се висококвалитетен извор на влакна, кои го поддржуваат здравјето на дигестивниот тракт и обезбедуваат ефикасна апсорпција на основните хранливи материи. Помага и за одржување на оптимална телесна тежина.

  • Направено исклучиво со свежо месо – БЕЗ месни оброци
  • Природна форма на исхрана со одличен вкус и сварливост
  • Само соодветни состојки, полни со витамини и минерали, за да ги одржуваат активните малите кучиња
  • Здрави билки за поддршка на нормална pH на урината

СОСТАВ: свежа риба (60%), грашок, наут, сушени јаболка (4%), црвена леќа (4%), пилешка маст (конзервирана со токофероли), тиква, масло од лосос (3%), природни вкусови, ленено семе (1%) , лушпи од сушени јајца (0,5%), лемна протеин (0,5%), сушен морски тревник (0,2%), сушен корен од ѓумбир (0,1%), суви боровинки (0,1%), сушен рузмарин (0,1%), сушени брусница (0,1). %), сушена мајчина душица (0,1%), глукозамин (0,026%), школки со зелени усни (0,025%), хондроитин сулфат (0,016%), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,015%), корен од цикорија (извор на фрукто-олигосахариди, 0,01%), Мојаве јука (0,01%).

ИСХРАНА СОСТАВ ВО 1 КГ витамин А (3a672a) 22.000 I.U., витамин D3 (3a671) 1.600 I.U., витамин Е (3a700) 550 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 1.500 mg, 3алорид, 60910 mg, L-карнитин (3a890) 1,800 mg, ниацинамид (3a315) 20 mg, биотин (3a880) 0,7 mg, цинк (3b606) 95 mg, железо (3b106) 80 mg, манган (3b504) 40 mg, јод (501 коз) (3b. 3b406) 17 mg, селен (3b810) 0,2 mg. Содржи природни антиоксиданси: токоферол екстракти од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВНИ СОСТОЈКИ ВО 1 КГ суров протеин 27,0%, сурова маст 18,0%, влага 10,0%, суров пепел 5,8%, сурови влакна 4,0%, калциум 1,1%, фосфор 0,7%, натриум 0,3%, омега-3 масни киселини 1,5%, омега-1,6 масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,2%, DHA (22:6 n-3) 0,25%.

Земја на потекло ЕУ( Чешка)

Additional information

Weight 11.4 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.