Description

КОМПЛЕТНА ХРАНА  ЗА ВОЗРАСНИ МАЧКИ(1 година и постари)

Состав: месо од живина 38% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, пченкарен глутен, маснотии од живина, пулпа од шеќерна репка, хидролизирани животински протеини, целулоза, пивски квасец, екстракт од цикорија, рибино брашно, кокосово масло (1%), динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), монокалциум фосфат, сушени јајца, манано-олигосахариди (MOS), калиум хлорид, оброк од невен.

Адитиви/1 kg: хранливи адитиви: витамин А (3a672a) – 20000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 550 mg, фолна киселина (3a316) – 2 mg, биотин (3a880) – 0 ,15 mg, ниацин (3a314) – 75 mg, витамин Б6 (3a831) – 4 mg, витамин Б1 (3a821) – 5 mg, холин хлорид (3a890) – 1250 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,5 mg, бакар(II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg натриум селенит, 3b801) – 0,1 mg, L-карнитин (3a910) – 50 mg, таурин (3a370) – 1000 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

Аналитички состојки: сурови протеини – 29%, сурови влакна – 4%, сурови масти – 12%, суров пепел – 6%, калциум – 1%, фосфор – 0,85%, калиум – 0,7%, натриум – 0, 5%.

Упатства за хранење: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Водич за хранење: видете ја табелата.

Тежина на возрасна мачка (kg) Дневен внес  (g/ден)
1-2 22-46
2-3 46-60
3-4 60-73
4-5 73-85
5-6 85-96
6-7 96-106
7-8 106-116

Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на мачето.

Additional information

Weight 6.5 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.