Dog&Dog WILD е линијата на предците што ги враќа кучињата на нивното потекло, храна специјално дизајнирана да ги задоволи потребите главно месојадни кучиња, како што би се случило во природата. 

🍒 Dog&Dog WILD храната е формулирана со специјална формула од 70% месо, 30% зеленчук, овошје, билки, бобинки и 0% житарки и компири – слично на исхраната на предците на кучињата во дивината.

🌿 1. Месната состојка е главно месо од диви животни и риби или животни кои се одгледуваат во слободен опсег на европските пасишта.Месо без стимуланси за раст, анаболни материи и антибиотици, што случајно го има во напредно сточарство.

🌿 2. Храната не содржи глутен
🌿 3. Искористениот грашок и костени имаат низок гликемиски индекс, што значи дека не предизвикуваат скокови на шеќерот во крвта, спречуваат дијабетес и дебелина.
🌿 4. Бобинките содржат многу антиоксиданси кои го спречуваат ракот.
🌿 5. Рузмаринот не е само одличен антиинфламаторно средство, туку и природен конзерванс кој овозможува да не се користат вештачки адитиви за зачувување на храната.

Земја на потекло: Италија

Испорака:
– 150 ден за Скопје за нарачки oд 2600 денари. 0 ден за од сума.
– 170 ден за нарачки од 3100 денари за останатите градови од Македонија. 0 ден за од сума.
Sort By:
View:
 • DOG&DOG WILD REGIONAL FOREST GRAIN FREE 70% Red Meat e комплетна храна за возрасни кучиња

  Широка разновидност на месо од европските шуми, како што се ибериско прасе, дива свиња и лос, комплетирана со јајца, зеленчук, овошје и цвеќиња. Идеалнa за кучиња oд големи и гигантска раси и големи кои сакаат црвено месо

  3,300.00ден
  Бесплатна испорака ⛟
 • Dog&Dog WILD – Regional Farm

  Широк спектар на месо од европските фарми, како патка, пилешко и зајак, комплетирана со јајца, зеленчук, овошје и цвеќиња.

  3,300.00ден
  Бесплатна испорака ⛟
 • GHEDA DogDog Wild Regional Ocean  е сува храна без житарки или клубени за големи возрасни кучиња од сите раси. Овие кибли содржат 70% состојки од животинско потекло, како што се сина риба од Балтичкото море, океански лосос и бакалар од Северните мориња, 30% зеленчук, овошје и цвеќиња, кои му обезбедуваат на вашето куче витамини и минерали неопходни за неговото здравје. Оваа 100% природна и многу квалитетна храна ги обезбедува следниве придобивки за вашето куче:
  – Развиени и издефинирани мускули неопходни за неговата виталност
  – Забавување на стареењето на клетките благодарение на скапоцените антиоксиданси
  – Бавен и здрав внес на јаглени хидрати благодарение на грашокот кој ги избегнува скоковите на инсулин
  – Оптимално снабдување со минерали, витамини и есенцијални масни киселини

  3,300.00ден
  Бесплатна испорака ⛟
 • Dog&Dog Wild Regional Grassland Adult All Breeds Голема разновидност на месо од европските шуми, како што се како ибериско прасе,јагнешко и бафало, комплетирана со јајца, зеленчук, овошје и цвеќиња. Идеална за кучиња од сите големини и раси и кои сакаат црвено месо oд животни oдгледувани на отворени пасишта.

  3,700.00ден
  Бесплатна испорака ⛟
 • 3,400.00ден
  Бесплатна испорака ⛟