НЕМА ЗАЛИХА

Alleva Natural Chicken Pumkin Puppy Maxi претпочита свежо  и дехидрирано месо и е  производ со малку житарици, со кафеав ориз со низок гликемиски индекс и тиква.

 

Таг:

Опис

Alleva Natural Puppy Maxi Chicken & Pumpkin

Вашето куче ќе ги добие сите хранливи материи потребни за благосостојба на секој дел од телото, од зглобовите до срцето.

Состојки

Состав: Дехидрирано пилешко (35%), свежо пилешко без коски (20%), кафеав ориз, пилешки маснотии, скроб од грашок, суво тиква (5%), рибино масло, суво пулпа од репка, пилешки џигер, цикорија (извор на инулин и ФОС ), сушен и инактивиран пивски квасец (извор на МОС), дикалциум фосфат, калиум карбонат, глукозамин, хондроитин сулфат, сок од Јука.

ДОДАЦИ / кг: додатоци во исхраната: 3а672а витамин А 17.200IJ; 3а671 витамин Д3 1.000IJ; 3а700 витамин Е 300mg; 3а820 витамин Б1 8мг; витамин Б2 24мг; 3а831 витамин Б6 14мг; витамин Б12 0,10мг; 3а314 ниацин 92 мг; 3а880 биотин 0,40 мг; 3а316 фолна киселина 1,80мг; 3a890 холин хлорид 2.500mg; 3б605 цинк (цинк сулфат монохидрат) 96mg; 3б103 žеjeезо (јеелјезов (II) сулфат монохидрат) 96mg; 3b405 бакар (бакар (II) сулфат пентахидрат) 13,2mg; 3б203 јод (обложен гранулиран јодид на калциум, незаситен) 0,64 мг; Е8 селен (натриум селен) 0,50 мг; 3c301 DL метионин 2.500 mg; 3а370 таурин 1.000мг; 3а910 L карнитин 500mg. Додатоци: екстракт од рузмарин, екстракт од зелен чај.

Аналитички компоненти: Суров протеин 28,00%; сурови масла и масти 18,00%; сурови влакна 1,50%; сурова пепел 6,70%; Калциум 1,40%; Фосфор 1,00%; Омега 6 2,10%; Омега 3 0,90%; ДХА 0,30%; ЕПА 0,40%, глукозамин 1.000mg / kg, хондроитин сулфат 800mg / kg. Енергија што се метаболизира (CEN): 4,010 kcal / kg; 16,8 МJ / кг.

Препорака за хранење

Тежина на кутрето Среден Макси Гиганстки
Килограм Фунти (фунти) г. Чаши * г. Чаши * г. Чаши *
1 2.2 55  1/2 55  1/2 55  1/2
3 6.6 120 1 120 1 120 1
5 11 180 1 1/2 185 1 1/2 185 1 1/2
10 22 240 2 310 2 3/5 310 2 3/5
15 33 260 грама 2 1/6 350 грама 3 400 3 1/3
20 44 290 2 2/5 410 3 2/5 500 4 1/6
25 55 310 2 3/5 440 грама 3 2/3 520 4 1/3
30 66 305 грама 2 1/2 460 грама 3 5/6 570 грама 4 3/4
40 88 510 4 1/4 600 5
50 110 460 грама 3 5/6 605 грама 5
60 132 600 5
70 154 590 грама 5

Производител: Diusa Pet Srl, Италија

Повеќе инфо на PDF

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…