2,600.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Brand:

Опис

КОМПЛЕТНА И БАРАНСИРАНА СУВА ХРАНА СО ПИЛЕ И МИСИРКИ ЗА ВОЗРАСНИ МАЧКИ

КОЖА И ПАЛТ
Балансирани масни киселини, биотин, цинк, витамин Б6. Балансирана мешавина од масни киселини, биотин, цинк и витамин Б6 помага за одржување на здрава кожа и сјајна кожа.

ЗДРАВО СРЦЕ И ОЧИ
Таурин и витамин А ја зајакнуваат циркулацијата на крвта; позитивно влијае на работата на срцето и видот.

ДОБРА СВАЛИВОСТ
Пулпата од репка ја стимулира работата на бактериите на дигестивниот тракт и обезбедува сварливост.

СОСТАВ:
пченка, пилешки оброк (мин. 8%), мисиркино брашно (мин. 8%), тритикале, пченични трици, пченкарен глутен, живинарска маст, хидролизиран црн дроб, месен оброк, каша од шеќерна репка.

АДИТИВИ/1 кг:
Нутриционистички адитиви: витамин А (ретинол Е672) – 14 000 IU, витамин Д3 (холекалциферол Е671) – 1 400 IU, витамин Е (α-токоферол 3a700) – 336 mg, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид 83, 2 мг, 2 мг. биотин (3a880) – 0,11 mg, железо (E1) – 35 mg, јод (E2) – 1,05 mg, бакар (E4) – 3,5 mg, манган (E5) – 14 mg, цинк (E6) – 63 mg, селен (E8) – 0,07 mg, таурин – 700 mg.
Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини – 28%, сурови масла и масти – 9%, суров пепел – 7%, сурови влакна – 3%, калциум – 1,35%, фосфор – 1,1%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА:
послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

ВОДИЧ ЗА ХРАНА:
види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.