2,600.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

ARATON KITTEN

Brand:

Опис

КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА МИЛЕНИЦИ ЗА МАЧИЊА СО ПИЛЕ

ВИТАЛНОСТ
Балансирани протеини, масти и јаглени хидрати, витамини и минерали. Состојки внимателно формулирани за да ги задоволат сите нутритивни потреби на едно младо животно.

ДОБРА ВКУПНОСТ И СВАЛИВОСТ
Балансираните и соодветно избраните висококвалитетни хранливи материи обезбедуваат вкусност и сварливост.

ИМУНОЗДРАВЈЕ
Оптималната количина на природни антиоксиданси и витамин Е поволно влијаат на имунолошкиот систем, го одржуваат имунитетот на домашните миленици на болести.

СОСТАВ:
пченка, пилешки оброк, тритикале, пченични трици, маснотии од живина, пченкарен глутен, хидролизиран црн дроб, месен оброк, каша од шеќерна репка.

АДИТИВИ/1 кг:
Нутриционистички адитиви: витамин А (ретинол Е672) – 20 000 IU, витамин Д3 (холекалциферол Е671) – 2 000 IU, витамин Е (α-токоферол 3a700) – 480 mg, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид, 4 мг, биотина) – 4 3a880) – 0,15 mg, железо (E1) – 50 mg, јод (E2) – 1,5 mg, бакар (E4) – 5 mg, манган (E5) – 20 mg, цинк (E6) – 90 mg, селен (Е8) – 0,1 mg, таурин – 1000 mg.
Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини – 30%, сурови масла и масти – 11%, суров пепел – 7%, сурови влакна – 3%, калциум – 1,25%, фосфор – 1%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА:
послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

ВОДИЧ ЗА ХРАНА:
види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.