1,300.00ден

In Stock
Brand:

Опис

Brit Care масло од лосос

Дополнителна храна за кучиња – 100% масло од лосос

Маслото од лосос содржи избалансиран сооднос на омега 3 и омега 6 масни киселини. Го прави палтото бујно, сјајно, мазно и ја храни кожата. Го поддржува метаболичкиот процес во телото. Помага за правилен развој на менталните способности. Го намалува нивото на холестерол во крвта и на тој начин го зачувува здравјето на срцето.

Состав: 100% масло од лосос

Аналитички состав: сурова маст 99%, суров протеин 0%, суров пепел 0%, омега 3 15%, EPA 2,5%, DHA 3,5%, DPA 1,5%. Енергетска вредност: 8500 kcal/kg

Содржи природни антиоксиданси. Препорачани дневни количини: телесна тежина на кучето / количина на производ на ден: <12 kg = 4 ml 12-24 kg = 8 ml 24-48 kg = 12 ml >48 kg = 16 ml.

Со 1 притискање на пумпата се испуштаат 2 ml масло. Рок на употреба: отпечатен на пакувањето. Чувајте го производот на темно, суво и ладно место, заштитете го од директна сончева светлина.

Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Дополнителни информации

Тежина 1 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.