2,100.00ден

In Stock

Опис

Brit Premium од Nature Cat за возрасни лосос – лосос

Комплетна премиум храна за мачки. Рецепт за лосос за возрасни мачки. Атрактивна и вкусна храна направена од природни суровини за секојдневна здрава исхрана на сите мачки. Со сос од пилешки црн дроб Со пулпа од јаболко – природен извор на влакна

Со рузмарин, каранфилче, куркума и цитрус – природни антиоксиданси

Со пребиотици БЕЗ пченица, пченка и соја

Состојки: дехидриран лосос 35%, ориз, пилешка маст, грашок, пулпа од сушено јаболко, дехидрирано пилешко 4%, масло од лосос 3%, хидролизиран пилешки црн дроб 2%, пивски квасец, сушен спанаќ 0,5%, манин олигосахариди (150 mg/kg) , фруктоолигосахариди (120 mg/kg), yucca schidigera (80 mg/kg), сушен рузмарин (11 mg/kg), сушено каранфилче (11 mg/kg), сушено цитрусно овошје (11 mg/kg), сушена куркума (11 mg/kg).

Аналитички состав: сурови протеини 35,0%, сурови масти 16,0%, сурови влакна 1,9%, суров пепел 8,1%, влага 10,0%, калциум 1,2%, фосфор 1,0%, натриум 0,9%, магнезиум 0,06%.

Нутритивни адитиви на 1 кг: витамин А (3a672a) 20000 IU, витамин D3 (3a671) 850 IU, витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 250 mg, таурин (3a370) 2150 in (3a80 мг. ,7 mg, цинк (3b606) 140 mg, манган (3b504) 50 mg, железо (3b106) 50 mg, бакар (3b406) 10 mg, јод (3b201) 3,5 mg, селен (3b810) 0,16 mg (L) 3c305) 4000 mg. Омега-3: 0,2%, Омега-6: 2,25%.

Метаболичка енергија: 3840 kcal/kg. Упатства за хранење: Во зависност од преференциите на вашата мачка, храната може да се сервира сува, навлажнета со вода или во комбинација со Brit Premium . Препорачаната дневна доза е наведена во табелата за исхрана. Ако давате нова храна за прв пат, измешајте ја со претходната храна и така хранете се 3-5 дена, постепено зголемувајќи ја дозата на Брит Премиум храната. Не заборавајте секогаш да и давате на мачката сад со свежа вода да пие. Најдобро се користи до датумот наведен на пакувањето. Да се ​​чува на суво и ладно место, заштитено од директна сончева светлина.

Табела за исхрана:

Телесна тежина на мачката (кг) = грамови на ден: 2-3 kg = 55-60g; 3-5 kg ​​= 60-70 g; 5-7 kg = 70-95g; над 8 кг = над 95 г. Препорачаната дневна количина е прикажана во табелата за хранење; телесна тежина на мачката/грам храна дневно.  Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Дополнителни информации

Тежина 8 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.