2,650.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Опис

Brit Grain-free Veterinary Diet Hypoallergenic – Брит Ветеринарна диета Хипоалергеник 5кг.

HYPOALLERGENIC

Комплетна диетална храна за мачки – намалување на нетолеранцијата на состојки и хранливи материи.

ИНДИКАЦИИ
• Алергии на храна со дерматолошки или гастроинтестинални симптоми
• Нетолеранција на храна
• Надворешен отитис, атопичен дерматитис
• Поддршка на здравјето и квалитетот на крзното и кожата
• Честа дијареа и цревни инфекции
• Смирување на дигестивниот тракт
• Долгорочна исхрана по елиминациска диета
• ЛОСОС И ГРАШОК

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

ЕЛИМИНИРАЊЕ НА РЕАКЦИИТЕ НА АЛЕРГИЈА НА ХРАНА И НЕТОЛЕРАНЦИЈА НА ХРАНА:
Нахранете ја само Brit VD Hypoallergenic Cat и вода 6–8 недели. Не хранете друга храна за домашни миленици или човечка храна, грицки или додатоци.

ОДРЖУВАЊЕ НА ДИЕТА:
Доколку престане нетолеранцијата и/или алергиите, Brit VD Hypoallergenic Cat може да се користи на неодредено време или да започне тест за провокација во исхраната за моно-протеинска диета.

СОСТАВ:
дехидриран лосос (30%), жолт грашок (20%), хидролизиран протеин од лосос (20%), кокосово масло, леќата, протеин од жолт грашок, пулпа од јаболко, хидролизиран сос од лосос (2%), масло од лосос (2%), минерали , сушени алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), сушени алги (0,4%, Schizochytrium limacinum), екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,02%), β-глукани (0,02%), морско тревче (0,015%), фрукто -олигосахариди (0,013%), Мојаве јука (0,013%)

ЕНЕРГИЈА ШТО СЕ МЕТАБОЛИЗИРА:
3.900 kcal/kg

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини 29,0 %, содржина на маснотии 17,0 %, сурови влакна 1,5 %, суров пепел 7,2 %, влага 10 %, омега-3 1,0 %, омега-6 0,85 %, калциум 1,3 %, фосфор 0,9 : 5 %, EPA -3) 0,3 %, DHA (22:6 n-3) 0,55 %, натриум 0,3 %, магнезиум 0,09 %

НУТРИТИВНИ АДИТИВИ НА 1 КГ:
витамин А (3a672a) 25.000 IU, витамин D3 (E671) 850 IU, витамин Е (3a700) 700 mg, витамин Ц (3a312) 500 mg, холин хлорид (3a890) 2.300 mg, биотин (3a88) 3a821) 10 mg, витамин Б2 30 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 50 mg, витамин Б6 (3a831) 35 mg, фолна киселина (3a316) 15 mg, витамин B12, ц. хелат на амино киселини хидрат (3b606) 150 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (E1) 110 mg, манган хелат ако амино киселини хидрат (E5) 65 mg, калиум јодид (3b201) 4,2 mg на амино киселина (амино киселина хелат) Е4) 12 mg, органска форма на селен произведен од Saccaromyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизиран квасец инактивиран) (3b8.10) 0.2 mg, таурин (3a370) 2.600 mg, L-карнитин (3a910) 75 mg, L- 3c305) 4 000 mg. Стабилизатори на цревната флора на 1 кг: Enterococcus faecium DSM 10663/NCIMB 10415 (4b1707) 1×109 CFU

Земја на потекло ЕУ

Дополнителни информации

Тежина 5 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.