3,000.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Брeндови ,

Опис

Brit Premium од Nature Adult L

Комплетна храна со пилешко за возрасни кучиња од големи раси (25-45 кг). Удобности: Поддршка за зглобовите и мобилноста Здрава кожа и сјајно палто Поддршка на имунитетот и општата состојба на организмот

СОСТОЈКИ: пилешко 45% (дехидрирано 25%, обезкоскено 20%), овес, пченица, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), пченка, сушени јаболка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, ракчиња школки (извор на глукозамин, 210 mg/kg), ‘рскавица (извор на хондроитин, 150 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 mg/kg), манан-олигосахариди (120 mg/kg ), фрукто-олигосахариди (90 mg/kg), јука мојаве (90 mg/kg), сушена камилица (80 mg/kg), екстракт од школки со зелена усна (како извор на гликозаминогликани, 50 mg/kg), сушени боровинки (50 mg/kg).

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: храната може да се сервира сува или навлажнета со млака вода. Храната треба да се сервира во 1-2 еднакви делови во текот на денот. Препорачаната дневна количина е прикажана во табелата за хранење. Кога го храните Brit Premium за прв пат, земете мала количина и измешајте ја со храната што ја користевте претходно и постепено зголемувајте го процентот на храна Brit Premium. Погрижете се вашето куче секогаш да има многу свежа вода.

Табела за исхрана: телесна тежина на возрасно куче (kg) = дневна количина (g): 25 кг = 220 г 30 кг = 260 гр 35 kg = 290 g 40 кг = 320 г 45 kg = 360 g

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: суров протеин 27,0%, содржина на маснотии 14,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,0%, сурови влакна 2,0%, калциум 1,5%, фосфор 1,1%, омега -3 0,2%, омега-6 1. АДИТИВИ/КГ: ХРАНА: витамин А (3a672a) 15.000 IJ, витамин D3 (E671) 1000 IJ, витамин Е (алфа-токоферол) (3a700) 400 mg, биотин (3a880) 0.5 mg хлорид, 30aline цинк хелат од аминокиселински хидрат (3b606) 70 mg, двовалентен железен хелат со хидрат на амино киселина (Е1) 60 mg, манган хелат од хидрат на амино киселина (E5) 30 mg, калиум јодид (3b201) 0,5 mg, бакар хелат од , хидрат (Е4) 12 mg, органска форма на селен добиен од Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060 (3b8.10) 0,2 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: токоферол екстракти од растителни масла (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА: 3.770 kcal/kg. Произведен според декларацијата на производителот. Чувајте го производот затворен на суво и ладно место. По отворањето, затворете повторно.

Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…