НЕМА ЗАЛИХА

Опис

Промовирање здрава кожа и богато крзно во форма на вкусно задоволство. Здрави закуски за здрава кожа и палто.

Функционална деликатес со лосос е полн извор на витамини, минерали, незаситени масни киселини за здрава кожа, сјаен и богат капут со неодолив вкус.

Кожата и крзното се првиот заштитен слој за телото и другите ткива од надворешната средина. За да може кожата да ја исполни својата заштитна функција, мора да има доволен извор на витамини, микроелементи и аминокиселини како што се биотин, витамин Б2, Б3, Б5, цинк и метионин за нејзиниот метаболизам. Друга хранлива материја важна за здрава и функционална кожа е омега-3 незаситени масни киселини, кои имаат антиинфламаторно дејство. Закуската за здравство на кожата и палтото Canvit ви обезбедува снабдување со витамини, минерали, омега 3 незаситени масни киселини за здрава кожа и сјаен капут, а покрај тоа, вашата мачка има одличен вкус.

Дополнителна храна за мачки

Важни есенцијални супстанции и витамини за поддршка на обновување на кожата и квалитет на палтото.
Содржи масло од харинга како извор на дополнителна омега – 3, невен, цинк, ниацин и биотин.

Состојки:

компири, лосос (15%), течен скроб, масло од харинга (6%), хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, сушен невен (5 g / kg).

Аналитички компоненти:

суров протеин 17,0%, содржина на маснотии 7,0%, влага 17,0%, сурова пепел 5,0%, сурово влакно 2,2%.

Хранливи адитиви во 1 кг:

цинк (Е6) 120 мг, таурин 1500 мг, никотинамид (3а315) 30 мг, калциум пантотенат 4 мг, биотин 1,2 мг.

Индикација:

Поддршка за формирање на богата и сјајна коса, особено кај шоу мачки
Поддршка за обновување на косата при топење и формирање на цврст рог на канџи
Додаток за третман на болести на кожа, крзно или канџи на рог

Начин на употреба:

Закуска за здравство на кожата и палтото Canvit се служи директно од рака.

Препорачана дневна доза:

3-4 коцки на 1 кг тежина на животните

10 коцки за мачки од 3 кг содржат
витамини: Биотин 5, g, витамин Б3 (ниацинамид) 120 µg, витамин Б5 (калциум пантотенат) 16
микрограми микроелементи и аминокиселини: цинк 700 мг, таурин 6000 мг
омега 3 незаситени масни киселини: (ЕПА , DHA) 150 mg
Невен: 18 mg

Пакување:

100 g (280 коцки, за мачка со тежина од 3 kg доволно 30 дена)

Дополнителни информации

Тежина 0.1 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.