900.00ден

In Stock
Brand:

Опис

Canvit Biotin Maxi  Поддршка за здрава кожа, густо и сјајно крзно

Комплекс од витамини и органски врзани минерали за поддршка на здравата состојба на кожата, палтото и рогот на канџите. Комплексот на хранливи материи содржан во Canvit Biotin обезбедува регенерација на кожата и формирање на богата и сјајна коса неопходна за совршен изглед не само кај изложбените кучиња.

Кожата и крзното се првиот заштитен слој за телото и другите ткива од надворешната средина. За да може кожата да ја исполни својата заштитна функција, таа мора да има доволен извор на витамини како што се биотин, витамин Б2, Б3 (ниацинамид), Б5 (калциум пантотенат) и микроелементи и амино киселини како што се цинк, бакар и метионин. Canvit Biotin е комплексен извор на хранливи материи за правилна функција и замена на кожата и крзното.

Комплекс од проактивни супстанции (биотин, цинк, витамини Б и метионин) за поддршка на здрав развој на кожата.
Позитивно влијае на сјајот на палтото и ноктите на шепите

Индикација:

Поддршка за формирање на богат и сјаен слој, особено за кучиња
за изложби Поддршка за обновување на влакната за време на распаѓање и формирање на цврст рог на канџи
Додаток за третман на заболувања на кожата, палтото или рогот на канџи

Начин на употреба:

Таблетите се даваат директно со рака или се дробат во добиточна храна

Препорачана дневна доза:

1 таблета на 15 кг тежина на животно

Една таблета содржи:
Витамини: биотин 4500 , g, витамин Б2 1200 мг, витамин Б3 (ниацинамид) 9000 мг, витамин Б5 (калциум пантотенат) 4500 мг
микроелементи и амино киселини: цинк 16000 μg, бакар 2700 мг јони, D600 м. mg

Пакување:

230 g (76 tbl, за куче со тежина од 15 kg е доволно за 76 дена)

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.