5,290.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Нарачај Carnilove – Into the wild храна за кучиња и добиј Carnilove Lamb and Cranberries грицки подарок.Важи за сите храна за кучиња од линијата Carnilove – Into the wild 12kg.

Опис

Carnilove (Grain and potato free) – Јагне и Дива свиња адулт 12кг.

CARNILOVE јагнешко и дива свиња Комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси со јагнешко и свинско месо. 70% месо од дивината, 30% шумско овошје, зеленчук и билки.
Храна без житарки и компири Линијата на CARNILOVE за возрасни кучиња е формулирана да личи на оригиналната природна храна на кучињата и нивните генетски предци, волците, чија исхрана првенствено вклучува мускули, отпадоци и коски од плен во рамнотежа со оптимален дел од шумски плодови, зеленчук и билки. Јагнешкото и свињата се совршена комбинација на квалитетно, високо сварливо месо, корисни протеини богати со природни хранливи материи.
Јагнешкото месо е одличен извор на елементи во трагови како што се селен, железо, цинк, витамин Б и незаситени масни киселини, додека свинското месо е богато со протеини, но со низок процент на масти, како идеално за одржување на оптимална физичка кондиција, без ризик. на зголемено ниво на холестерол.во крвта.

СОСТОЈКИ: свинско брашно (30%) и јагнешко брашно (25%), жолт грашок (20%), пилешка маст (природно сочувана со мешавина од токофероли, 10%), пилешки црн дроб (3%), јаболка (извор на овошје олигосахариди, 3%), тапиока (3%), масло од лосос (2%), морков (1%), лен (1%), грашок (1%), хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 0,026%) , екстракт од ‘рскавица (извор хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манин олигосахариди, 0,015%), корен од цикорија (извор на фруктоолигосахариди, 0,01%), екстракт од јука (Yucca schidigera, 0,0%) (0,0%) (0,0%) (0,0%) псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница (0,0008%), боровинка (0,0008%), малина (0,0008%). Произведено според спецификацијата на производителот.

АНАЛИЗА: суров протеин 38%, сурова маст 20%, влага 10%, суров пепел 8%, сурови влакна 3,2%, калциум 1,6%, фосфор 1,3%. Метаболичка енергија: 3.950 kcal/kg. Омега 3: 0,35%, Омега 6: 2,4%. АДИТИВИ/kg: додатоци во исхраната: витамин А (Е672) 20.000 IJ, витамин D3 (E671) 1.500 IJ, витамин Е (алфа токоферол) (3a700) 400 mg, цинк (E6) 85 mg, железо (EI) 70 mg, манган (Е5) 35 mg, јод (E2) 0,65 mg, бакар (E4) 15 mg, селен (3b8,10) 0,25 mg. Содржи антиоксиданси. Нивото на витамин е загарантирано до истекот на рокот на употреба на производот.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА И ЧУВАЊЕ: Послужете суво или омекнато со малку топла вода. Обезбедете доволна количина на вода за пиење. Дневната количина зависи од големината, возраста, состојбата на кучето, како и од условите на живеалиштето, а препораката за хранење е прикажана во табелата за исхрана.
Кога ќе започнувате да храните со CARNILOVE за прв пат, користете намалени порции и измешајте со претходно користената храна и постепено зголемувајте ја порцијата Carnilove во оброкот.

ПРЕПОРАЧАНИ ДНЕВНИ КОЛИЧИНИ: Телесна маса на возрасно куче (kg) = количина (g)

5 kg = 70 g
10 kg = 120 g
15 kg = 160 g
20 kg = 200 g
25 kg = 240 g
30 kg = 270 g
40 kg = 340 g
50 kg = 400 g
60 kg = 460 g
70 kg = 510 g
80 kg = 570 g
90 kg = 620 g;

 

Земја на потекло ЕУ

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.