Carnilove Salmon Grain Free 12kg + 𝐂𝐚𝐫𝐧𝐢𝐥𝐨𝐯𝐞 𝐋𝐚𝐦𝐛 𝐚𝐧𝐝 𝐂𝐫𝐚𝐧𝐛𝐞𝐫𝐫𝐢𝐞𝐬 грицки подарок 200грама

5,300.00ден

In Stock

Нарачај Carnilove – Into the wild храна за кучиња и добиј Carnilove Lamb and Cranberries грицки подарок.Важи за сите храна за кучиња од линијата Carnilove – Into the wild 12kg

Опис

Carnilove Salmon Grain Free 12kg -Лососот е добар извор на високо сварливи протеини. Лесно се вари и има антиинфламаторни својства. Богат е и со омега-3 незаситени масни киселини, кои имаат позитивно влијание врз менталниот развој, кардиоваскуларниот систем и метаболизмот (го намалуваат нивото на шеќер во крвта). Освен што помагаат во спречување на дегенеративни нарушувања на очите, лососот и неговите масти го подобруваат квалитетот и изгледот на косата и кожата.

СОСТАВ оброк од лосос (25%), лосос хидролизиран (20%), жолт грашок (20%), оброк од харинга (10%), пилешка маст (конзервирана со токофероли, 9%), пилешки црн дроб (3%), јаболка (3%) ), тапиока скроб (3%), масло од лосос (3%), моркови (1%), ленено семе (1%), наут (1%), хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 0,026%), екстракт од ‘рскавица ( извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,015%), корен од цикорија (извор на фрукто-олигосахариди, 0,01%), јука шидигера (0,01%), алги (0,01%), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница (0,0008%), боровинки ( 0,0008%), малини (0,0008%).

ИСХРАНА СОСТАВ ВО 1 КГ витамин А (3а672а) 20 000 И. ) 0,65 mg, бакар (3b406) 15 mg, селен (3b810) 0,25 mg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВНИ СОСТОЈКИ ВО 1 КГ суров протеин 33,0 %, сурова маст 16,0 %, влага 10,0 %, суров пепел 8,5 %, сурови влакна 2,5 %, калциум 1,4 %, фосфор 1,1 %, натриум 1,0 %.

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА 3800 kcal/kg. Омега 3: 0,7 %, Омега 6: 1,98 %.

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.