Опис

Carnilove Salmon & Turkey Kitten – Храна за маче Лосос и мисирка китен 6кг.
– За здрав раст

CARNILOVE лосос и мисирка за мачиња – здрав раст
Комплетна храна за мачиња со лосос и мисирка, за правилен и здрав раст и развој.
Балансирана холистичка храна која ќе ја задоволи вродената желба на мачката за месо.
Со месо од диво потекло, шумско овошје, зеленчук и билки.
Без житарки, без компири.

Состав: оброк од лосос (25%), мисиркино брашно (24%), жолт грашок (18%), пилешка маст (конзервирана со токофероли, 11%), хидролизиран пилешки протеин (9%), пилешки црн дроб (3%), лосос масло (3%), тапиока скроб (2%), јаболка (1%), моркови (1%), ленено семе (1%), наут (1%), хидролизирани лушпи од ракчиња (извор на глукозамин, 0,028%), ‘рскавица екстракт (извор на хондроитин, 0,017%), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,017%), корен од цикорија (извор на фрукто-олигосахариди, 0,014%), екстракт од јука (Yucca schidigera, 0,01% екстракт од алга, 0,01%), %), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница (0,0008%), боровинка (0,0008%), малина (0,0008%).

Аналитички состав: суров протеин 40,0%, содржина на маснотии 20,0%, суров пепел 7,5%, сурови влакна 2,0%, влага 10,0%, калциум 1,3%, фосфор 1,0%, натриум 0,5%, магнезиум 0,08%.

Додатоци по кг: Додатоци во исхраната: витамин А (Е672) 25.000 IJ, витамин Д3 (Е671) 1.000 IJ, витамин Е (3a700) 750 IJ, витамин Ц (E300) 350 mg, таурин 2,500 mg, холин 2,30 мг карнитин 70 mg, ниацин 50 mg, биотин 2.0 mg, цинк (E6) 160 mg, манган (E5) 60 mg, железо (E1) 50 mg, бакар (E4) 12 mg, јод (E2) 4.0 mg, селен (E8 ) 0,25 mg, DL-метионин (3.1.1.) 15 mg, аргинин (3c3.6.1) 13 mg, L-лизин (3.2.3.) 11 mg.

Метаболичка енергија: 4 150 kcal/kg. Омега 3: 0,60%, Омега 6: 2,70%. Упатства за хранење: Послужете ја храната сува, малку навлажнета или покриена со бистра супа. Препорачливо е да се сервира храна за мачиња во текот на денот.

Препорачаната количина на храна може да варира во зависност од возраста и активноста на мачето. Следете ги препорачаните количини на хранење прикажани во табелата (возраст на мачето во месеци / дневна количина на храна во грамови).
Кога првпат ќе ја дадете храната на вашето маче CARNILOVE , послужете ја измешана со претходната храна и постепено зголемувајте ја пропорцијата на новата храна во следните 7 дена.

Осигурајте се дека сад со свежа вода е секогаш достапен за вашата мачка.
Да се ​​чува на суво и ладно место.
Совет: За вистинските љубители на месо, послужете Carnilove суви гранули со содржината на Carnilove кесичките.
Табела за исхрана:
Возраст на маче (месеци) = Количина (g):
1-4 kg = 25-45 g
4-7 kg = 45-60 g
7-12 kg = 60-100 g.

Земја на потекло ЕУ

Дополнителни информации

Тежина 6 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.