Carnilove (Grain and Potato free) – Храна за маче Свеж крап и пастрмка адулт стерилизед 6кг.

2,970.00ден

In Stock

Опис

Carnilove (Grain and Potato free) – Храна за маче Свеж крап и пастрмка адулт стерилизед 6кг.

Carnilove Свеж крап и пастрмка – стерилизирани
Комплетна храна за мачки со крап и пастрмка, за стерилизирани мачки.
Балансирана холистичка храна која ќе ја задоволи вродената желба на мачката за месо. Со месо од диво потекло, шумско овошје, зеленчук и билки.
Без житарки, без компири.

Состојки: свежо месо од крап, без коски (25%), сува пастрмка, без коски (20%), свеж лосос, без коски (14%), сушен лосос (12%), тиква, пилешка маст (конзервирана со токофероли, 4%), наут, грашок, пилешки црн дроб (3%), масло од лосос (2%), јаболка, моркови, ленено семе, хидролизирани лушпи од рак (извор на глукозамин, 0,026%), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манин-олигосахариди, 0,015%), корени на цикорија (извор на фруктоолигосахариди, 0,012%), јука (Yucca schidigera) (0,01%), алги (0,01%), индиски буктерн (0,01%), мајчина душица (0,01%) %), рузмарин (0,01 %), оригано (0,01 %), брусница (0,0008 %), боровинка (0,0008 %), кучешки трн (0,0008 %), корен од ѓумбир (0,0008 %), жалфија (0,0008 %).

Аналитички состав: сурови протеини 34,0%, содржина на маснотии 14,0%, влага 10,0%, суров пепел 9,5%, сурови влакна 3,5%, калциум 0,9%, фосфор 0,8%, натриум 1,2%, магнезиум 0,04%, омега-3 омега0. -6 1,7%, EPA (20:5 n-3) 0,1%, DHA (22:6 n-3) 0,2%.

Додатоци во исхраната на 1 кг: витамин А (3a672a) 23.000 IJ, витамин D3 (E671) 940 IJ, витамин Е (?-токоферол) (3a700) 650 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a3470) холин хлорид (3a890) 2.200 mg, Л-карнитин (3a910) 65 mg, ниацинамид (3a315) 45 mg, биотин (3a880) 1.8 mg, цинк хелат од аминокиселински хидрат (3b606) валентати и амино киселина со ирон, мг. (Е1) 48 mg, манган хелат од аминокиселински хидрат (E5) 55 mg, калиум јодид (3b201) 3,8 mg, бакар хелат на аминокиселински хидрат (E4) 11 mg, органска форма на селен добиен од Saccharomyces cerevisiae CNCM 3060 (3b8.10) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 14 mg, аргинин (3c3.6.1.) 12 mg, L-лизин (3.2.3.) 10 mg. Содржи чисти природни антиоксиданси.
Произведено според спецификацијата на производителот.
Метаболичка енергија: 3630 kcal/kg

Упатства за хранење: Послужете ја храната сува, малку навлажнета или покриена со бистра супа.
Препорачливо е да се служи храна за мачки поделени во три оброци во текот на денот.
Препорачаната количина на храна може да варира во зависност од возраста и активноста на мачката.
Следете ги препорачаните количини на хранење прикажани во табелата (телесна тежина на мачката во kg/дневна количина храна во грамови). Кога првпат ќе ја дадете храната на вашата мачка Carnilове, послужете ја измешана со претходната храна и постепено зголемувајте ја пропорцијата на новата храна во следните 7 дена.

Осигурајте се дека сад со свежа вода е секогаш достапен за вашата мачка.

Табела за исхрана: Телесна маса на возрасна мачка (kg) = количина (g):
2-3 kg = 40-55 g
3-5 kg ​​= 55-70 g
5-7 kg = 70-90 g
7-9 kg = 90-110 g

 

Дополнителни информации

Тежина 6 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.