5,030.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Брeндови ,

Опис

Carnilove True fresh (Grain and potato free) – Мисирка адулт 11.4кг.

CARNILOVE Вистинска свежа мисирка, без житарки и компири
Комплетна храна за возрасни кучиња.
Рецепт без жито и без компири со само свежо месо за возрасни кучиња од сите раси.

Состојки: свежа мисирка (60%), грашок, пилешка маст (конзервирани токофероли), наут, сушени јаболка, црвена леќа (4%), тиква, природен вкус, масло од лосос (2%), моркови, сушени лушпи од јајце, протеини од леќа ( 0,5 %), спирулина (0,3 %), сушен кучешки трн (0,2 %), сув корен од ѓумбир (0,1 %), суви боровинки (0,1 %), сув рузмарин (0,1 %), суви брусница (0,1 %), сува мајчина душица ( 0,1%), глукозамин (0,026%), школки со зелени усни (0,025%), хондроитин сулфат (0,016%), пивски квасец (извор на маннанолигосахариди, 0,015%), корен од цикорија (извор на фруктоолигосахариди), 0,010% (0,01%).

Аналитички состав: сурови протеини 26,0%, содржина на маснотии 18%, суров пепел 9,5%, сурови влакна 4,0%, калциум 1,3%, фосфор 0,9%, натриум 0,3%, омега-3 0,25%, омега-6 1,7%, EPA (20 :5 n-3) 0,1%, DHA (22:6 n-3) 0,15%.

Нутритивни адитиви во 1 кг: витамин А (3a672a) 20000 IJ, витамин D3 (3a671) 1500 IJ, витамин Е (3a700) 400 mg, витамин Ц (3a312) 250 mg, таурин (3a370) 1500 mg 1-1000 mg, ) ) 50 mg, холин хлорид (3a890) 1800 mg, ниацинамид (3a315) 20 mg, биотин (3a880) 0,5 mg, цинк (3b606) 80 mg, железо (3b106) 60 mg (3b106) 60 mg, 40 mg, манган (3b) 3b201) 0,65 mg, бакар (3b406) 15 mg, селен (3b810) 0,2 mg. Содржи природни антиоксиданси: токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.
Метаболичка енергија: 3720 kcal/kg.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА И ЧУВАЊЕ: Послужете суво или омекнато со малку топла вода. Обезбедете доволна количина на вода за пиење. Дневната количина зависи од големината, возраста, состојбата на кучето, како и од условите на живеалиштето, а препораката за хранење е прикажана во табелата за исхрана.

Кога ќе започнувате да храните со CARNILOVE за прв пат, користете намалени порции и измешајте со претходно користената храна и постепено зголемувајте ја порцијата Carnilove во оброкот.

ПРЕПОРАЧАНИ ДНЕВНИ КОЛИЧИНИ: Телесна маса на возрасно куче (kg) = количина (g)
5 kg = 75 g
10 kg = 125 g
15 kg = 170 g
20 kg = 210 g
25 kg = 250 g
30 kg = 290 g
40 kg = 360 g
50 kg = 420 g
60 kg = 480 g
70 kg = 540 g
80 kg = 600 g

Дополнителни информации

Тежина 6 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.