НЕМА ЗАЛИХА
18% ПОПУСТ

Dog&dog Wild Gheda Regional Ocean – Лосос и бакалар

3,300.00ден
Бесплатна испорака ⛟

GHEDA DogDog Wild Regional Ocean  е сува храна без житарки или клубени за големи возрасни кучиња од сите раси. Овие кибли содржат 70% состојки од животинско потекло, како што се сина риба од Балтичкото море, океански лосос и бакалар од Северните мориња, 30% зеленчук, овошје и цвеќиња, кои му обезбедуваат на вашето куче витамини и минерали неопходни за неговото здравје. Оваа 100% природна и многу квалитетна храна ги обезбедува следниве придобивки за вашето куче:
– Развиени и издефинирани мускули неопходни за неговата виталност
– Забавување на стареењето на клетките благодарение на скапоцените антиоксиданси
– Бавен и здрав внес на јаглени хидрати благодарение на грашокот кој ги избегнува скоковите на инсулин
– Оптимално снабдување со минерали, витамини и есенцијални масни киселини

Нема на залиха

Опис

Карактеристики на GHEDA Dog&Dog Wild Regional Ocean :
– За  возрасни кучиња од сите раси, од 1 година
– Ultra Premium храна без житарки и без глутен
– Bluefish, лосос, бакалар
– 70% месо, 30% зеленчук, овошје и цвеќиња
– 100% природна храна
– Состојки од европско производство
– Обезбедува оптимално здравје
– Лесно сварлива благодарение на отсуството на житарки

Состав:  сушена морска риба уловена (28%), грашок, сушен морски лосос (17%), животинска маст, скршени костени, сушен морски бакалар (6%), хидролизиран животински протеин,  јајца , цветови од хибискус (0,192%), цветови Rosa canina L. и Rosa pendulina L. (0,024%), малини (0,008%), капини (0,008%), јагоди (0,008%).

Протеини (%): 40.4
Масти (%): 18.5
Влакна / целулоза (%): 1.8
Неорганска материја / сурова пепел (%): 8.6
Омега 3 (%): 1.5
Омега 6 (%): 2

Минерали и витамини

Витамин А 7,200 IU, Витамин Д3 720 IU, Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 30,95 (7,88) mg, Антиоксиданси, Токоферол екстракти од растителни масла 36 mg, ботанички дефинирани природни материи. Екстракт од рузмарин 105 mg.

ТАБЕЛА ЗА ХРАНЕЊЕ
За возрасни кучиња
90-110 g/d 155-180 g/d 205-245 g/d 255-305 g/d 350-410 g/d 435-510 g/d 510-605 g/d 585-695 g/d
  • ДИВ БАKAЛАР ВО СЕВЕРНОТО МОРЕ: Типична риба диво одгледувана во многу ладни солени води и фатена во Северното Море во Германија, со одржливи риболовни програми за да се спречи неговото истребување. Бидејќи бакаларот е граблива риба, главно јаде риба богата со омега 3 масни киселини, тој е исклучително корисен за унапредување на здравјето.

  • СИНАТА фатена во Балтичкото Море: обично вклучува аншоа. харинга, сардини, шприц и скуша. Овој вид риба е богат со омега-3 масни киселини, бидејќи тие имаат способност да ги добијат овие многу важни елементи директно преку нивната исхрана.

  • ДИВ ЛОСОС: Месото созрева подобро, со многу помала содржина на маснотии од одгледуваниот лосос, но многу побогато со висококвалитетни протеини и омега 3 есенцијални масни киселини (особено EPA и DHA).

  • РУЗМАРИН ОДГЛЕДЕН ВО ЕВРОПСКИТЕ РАМНИНИ: Производот е природно зачуван, со исклучок на употребата на антиоксиданти и синтетички хемиски конзерванси како што се BHA и BHT.
  • ЗЕЛЕНИОТ ГРАШАК СЕ РАЗГЛЕДУВА ВО ФРАНЦИЈА: Подоброто управување со апсорпцијата на гликоза од грашокот спречува брзи скокови на шеќерот во крвта предиспонирачки за дијабетес, како што е случајот со житариците и компирот, создавајќи ги истите природни услови за исхрана.
  • ИТАЛИЈАНСКИ КОСТЕН: Тие доаѓаат од ридовите непосредно пред Поморските Алпи, во регионот Монрегалезе, со добра количина на минерали и витамини А и групи Б и Ц.
  • ЦВЕЌЕ НА ХИБИСКУС РАСТЕНИ ВО РИДОВИТЕ НА ЕВРОПА: Чупки од хибискус и епикаликс: Екстрактите од цветовите се покажаа дека имаат антибактериски, антиоксидантни, нефро- и хепато-заштитни, антидијабетични и антихипертензивни ефекти.
  • РОСА КАНИНА И РОСА ПЕНДУЛИНА ОД ГЛАВИТЕ НА ЕВРОПА: „Лажно овошје“: докажано е дека активните принципи содржани во овошјето ја намалуваат остеоартритисот, благодарение на нивните антиинфламаторни и заштитни својства на кондорите, спречувајќи трошење на ‘рскавицата.
  • КАПИНИ, МАЛИНА И ДИВИ ЈАГОДИ ОД ЕВРОПСКИТЕ ПЛАНИНИ: Бобинките се издвојуваат по своите антиканцерогени карактеристики, бидејќи ја намалуваат васкуларизацијата на ракот.:

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.