990.00ден

In Stock
Brand:

Опис

STRESSVET – комплементарна храна за кучиња и мачки – со Valeriana, L-триптофан и Мелиса – за хранлива поддршка на кучиња и мачки на кои им е потребна контрола на стресот од околината. Аналитички вредности: сурови влакна 27,96%, суров пепел 4,15%, суров протеин 4,9%, сурова маст 0,35%, магнезиум 1,1%. Состав: Valierana officinalis 100.000 mg, Leonurus cardiac 43.000 mg, Melissa officinalis 21.500 mg, Ocimum basilicum 14.500 mg, Thymus vulgaris 7.150 mg, магнезиум оксид 1.50 mg во прав, мг белцелулоза. Адитиви (по кг): Нутриционизам: Витамин Б12/Цијанокобаламин 1,5 mg. Аминокиселини: L-триптофан 3c440 43.000 mg Упатство за употреба: во случаи на стрес (посета на ветеринар, патување, временски пореметувања, веселби/огномет…) дајте им на кучињата и мачките 1 таблета до 10 kg телесна тежина на ден. Дозата може да се зголеми на 2 таблети до 10 kg телесна тежина на ден, особено на денот на очекуваниот стрес.

Stressvet е додаток во исхраната за кучиња и мачки кој спречува нервоза и промовира смирување на природен начин, без да ги заспива. Нема негативни ефекти, не предизвикува зависност и е безбеден за долг временски период. Користењето на Stressvet му помага на вашето домашно милениче да остане смирено во стресни ситуации. Производот содржи аминокиселина триптофан и внимателно одбрани растенија кои имаат позитивен ефект врз централниот нервен систем. Триптофанот е аминокиселина од која се синтетизира серотонин во телото (невротрансмитер – пренесувач на информации помеѓу нервните клетки). Серотонинот има многу важна улога во намалувањето на стресот и ублажувањето на агресивното однесување на нашите миленици. Растенијата кои се содржани во Stressvet (Valeriana officinalis, Leonurus cardiac, Melissa officinalis, Ocimum basilicum, Thymus vulgaris) имаат релаксирачки ефект врз телото. Препаратот се користи за отстранување на последиците од секојдневниот стрес и раздразливост. Најдобро го познавате вашето домашно милениче и сте запознаени со ситуациите кои го прават вашиот миленик под стрес. Ова може да ги спречи да уживаат во нормални активности во текот на денот. Stressvet е начин да им помогнете да се релаксираат и да се забават.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.