11% ПОПУСТ

1,700.00ден

In Stock

ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД МАЛИ РАСИ (1−10 KG)

• Глатка цревна активност и одлично варење.

• Обезбедување виталност и одржливост на миленикот.

• Сјајни и густи крзна, здрава и еластична кожа.

Опис

НАНО АГЕНТ Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи материи. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи.

КОКОСОВО МАСЛО Храната HiQ за возрасни миленичиња е збогатена со еден од највредните производи во светот – природно и корисно, чисто кокосово масло, познато и како една од ретките суперхрани. Може да ги оптимизира метаболичките процеси на домашно милениче и да ја подобри состојбата на дигестивниот тракт. Чистото кокосово масло, исто така, позитивно влијае на кожата и палтото и може да помогне во заштитата од инфекции и болести. Поради неговата способност да ја стимулира активноста на мозокот, оваа компонента е особено корисна за домашните миленици на постара возраст.

71% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ Со живина – најлесно сварливиот животински протеин кој е погоден за одржување на правилен мускулен тонус. Покрај тоа, протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка. ДЕРМО Полинезаситените масни киселини се од суштинско значење за вашето домашно милениче, бидејќи тие можат да помогнат да се одржи сјајниот и дебел слој, како и здрава и еластична кожа. Комплексот од цинк и витамини (вит. Ц, Е, А, Б) ја промовира синтезата на кератин, кој е еден од најважните елементи што обезбедува здрава структура на стапалата, кожата и палтото.

ИМУНА МОЌ Ексклузивниот комплекс на витамини со вредни липиди ја одржува и поддржува имунолошката заштита на ткивата и клетките.

ЖИВОТНА СИЛА За одржување на здраво тело и енергетска рамнотежа формулата е дополнета со висококвалитетни протеини од животинско потекло, омега-3 и -6 масни киселини и избалансиран комплекс на витамини и минерали. Оваа комбинација на активни супстанции ќе обезбеди сјај и виталност на вашето домашно милениче.

СОСТАВ: месо од живина 42% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, маснотии од живина, глутен од пченка, рибен оброк, ленено семе, хидролизирани животински протеини, грашок, пулпа од шеќерна репка, сушени јајца, кокосово масло, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), мононатриум фосфат, натриум хексаметафосфат, екстракт од јука, калиум хлорид.

АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3(E671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 0,2 mg, ниацин (3a314) – 35 mg, витамин Б6 (3a831) – 3 mg, витамин B1– 3 mg, витамин B12– 0,05 mg, холин хлорид (3a890) – 1480 mg, црна сулфат монохидрат (E1) – 50 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 1,5 mg, пентахидрат на пехар сулфат (E4) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (E5) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg, натриум селенит (E8) – 0,1 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 28%, сурови масла и масти – 16%, суров пепел – 5,3%, сурови влакна – 1,5%, калциум – 0,95%, фосфор – 0,77%, калиум – 0,5% , натриум – 0,4%, омега 3 – 0,53%, омега 6 – 2,36%. УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Класа: Супер Премиум

Земја на потекло: Литванија

Дополнителни информации

Тежина 7 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.