2,100.00ден

In Stock
ЗА ВОЗРАСНИ МАЧКИ (1 ГОДИНА ИЛИ ПОСТАРИ) ПО СТЕРИЛИЗАЦИЈА/КАСТРАЦИЈА

• Правилен метаболизам и оптимална тежина на мачката.
• Здрав организам и енергетска рамнотежа.
• Одлична апсорпција на хранливи материи и лесно варење.

Опис

НАНО АГЕНТ Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи материи. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи.

КОКОСОВО МАСЛО Храната HiQ за возрасни миленичиња е збогатена со еден од највредните производи во светот – природно и корисно, чисто кокосово масло, познато и како една од ретките суперхрана. Може да ги оптимизира метаболичките процеси на домашно милениче и да ја подобри состојбата на дигестивниот тракт. Чистото кокосово масло, исто така, позитивно влијае на кожата и палтото и може да помогне во заштитата од инфекции и болести. Поради неговата способност да ја стимулира активноста на мозокот, оваа компонента е особено корисна за домашните миленици на постара возраст.

62% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ Со живина – најлесно сварливиот животински протеин кој е погоден за одржување на правилен мускулен тонус. Покрај тоа, протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка.

КОНТРОЛА НА ТЕЖИНАТА За да се одржи соодветната тежина, формулата е дополнета со комбинација на Л-карнитин и калциум, кој го стимулира метаболизмот и промовира конверзија на липидите во енергија.

КАРДИО Специјалната формула е дополнета со масни киселини DHA+EPA заедно со мешавина од таурин и Л-карнитин за одржување на добра срцева активност и за подобрување на циркулацијата на крвта. Точно избраната количина на натриум може да помогне во намалувањето на оловото на срцето.

ЖИВОТНА СИЛА За одржување на здраво тело и енергетска рамнотежа формулата е дополнета со висококвалитетни протеини од животинско потекло, омега-3 и -6 масни киселини и избалансиран комплекс на витамини и минерали. Оваа комбинација на активни супстанции ќе обезбеди сјај и виталност на вашето домашно милениче.

СОСТАВ: месо од живина 41% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, глутен од пченка, маснотии од живина, пулпа од шеќерна репка, хидролизирани животински протеини, целулоза, пивски квасец, ленено семе, кокосово масло, екстракт од цикорија, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), рибен оброк, сушени јајца, мононатриум фосфат, натриум хлорид, манано-олигосахариди (MOS), брашно од невен.

АДИТИВИ/1 кг: Нутриционистички адитиви: витамин А (3a672a) – 25000 IU, витамин D3(E671) – 1875 IU, витамин Е (3a700) – 688 mg, фолна киселина (3a316) – 2,5 mg, биотин (3a880) – 0,19 mg , ниацин (3a314) – 94 mg, витамин Б6 (3a831) – 5 mg, витамин Б1– 6,3 mg, холин хлорид (3a890) – 1563 mg, железен сулфат монохидрат (E1) – 62,5 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,9 mg, пентахидрат на пехар сулфат (E4) – 6,3 mg, манган сулфат монохидрат (E5) – 25 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 144 mg, натриум селенит (E8) – 0,13 mg, L-карнитин (3a910) – 100 mg, таурин (3a370) – 1250 mg, DL-метионин (3c301) – 1000 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 32%, сурови масла и масти – 11%, суров пепел – 6%, сурови влакна – 3,8%, калциум – 1%, фосфор – 0,8%, калиум – 0,8%, натриум – 0 ,5%, магнезиум – 0,06%. УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Дополнителни информации

Тежина 6.5 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.