3,600.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Опис

Dry cat food

Mycat Fish е комплетна и избалансирана храна за возрасни мачки од сите раси. Оваа храна е специјално направена за да ги задоволи нутритивните потреби на возрасни мачки (постари од една година) кои вршат редовна физичка активност. Оптималното ниво на протеини од риба овозможува одржување на идеална телесна тежина и промовира здрава кожа и плашт (влакно).

Аналитички компоненти: Сурови протеини 32,0%; Сурова маст 11,0%; Сурови влакна 2,0%; Суров пепел 7,0%.

Состав: дехидрирано месо, житарки, деривати од растително потекло, дехидрирана риба (4%), рибино масло (3%), минерали.

Адитиви по kg – Нутритивни адитиви: Витамин А (3a672a) 12600 IU; Витамин Д3 (3a671) 1050 IU; Витамин Е (3a700) 105 mg; Таурин 1050 mg. Дополнителни технолошки:антиосиданти, конзервативци.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнето со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се ​​чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Земја на потекло:Италија

Дополнителни информации

Тежина 20 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.