16% ПОПУСТ

2,600.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Premil Atlantic Low Grain е комплeтна храна за зајакнување на имунитетот на кучињата, за чувствителни и кучиња склони на алергии. Богата со есенцијални макро и микро елементи и житарки без глутен. Наменет за сите категории и големини на кучиња, а поради присуството на туна и ориз, тој е особено добар за кучињата кои имаат проблеми со алергии и варење. Балансиран однос на фруктоолигосахариди и мананолигосахариди со природен извор на витамини од групата Б, овозможува одличен квалитет на косата и максимално искористување на храната со минимално оптоварување на внатрешните органи. Доволно висок и добро избалансиран енергетски дел во комбинација со компири, омега 6 и омега 3 масни киселини, особено DHA, помага да се решат проблемите со дебелина, алергии и стрес.

Опис

Состојки: дехидрирана туна 27%, ориз 27%, овес, ладно цедени растителни масла, пилешки маснотии, рибино масло, ленено семе 4%, тестенини од цвекло, компири, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, суво јаболко, инулин (екстракт од цикорија), МОС (екстракт од квасец) и лецитин.

Состав

Протеини 23,00%
Пантотенска киселина 15 мг
Масти 14,00%
Ниацин 25 мг
Сурови влакна 2,30%
Витамин Ц. 60 мг
Пепел 6,40%
Фолна киселина 0,4 мг
Калциум 1,40%
Холин хлорид 920 мг
Фосфор 1,10%
Ironелезо 81 мг
Натриум 0,30%
Манган 29,5 мг
Витамин А. 16000 IU
Бакар 15,7 мг
Витамин Д3 1600 IU
Цинк 142 мг
Витамин Е. 210 мг
Јод 1,42 мг
Витамин Б1 6 мг
Селен 0,28 мг
Витамин Б2 6,8 мг
Магнезиум 0,1 мг
Витамин Б6 4,8 мг
Витамин Б12 72 мг
Биотин H2 160 мг

Метаболичка енергија – 15,14 MJ / кг, 3616 калории / кг

Препорака за хранење

тежина на куче во кг -5 5 – 15 15 – 30 30 – 45 45 – 60 60
количина на храна во 24 ч 55-90 90 – 200 200 – 355 355 – 480 480 – 580 11гр / кг

Земја на потекло: Србија

„ПРЕМИЛ“ ДОО е основана на 11 април 1995 година. година и е  прв српски специјализиран производител на храна за кучиња и мачки.

Премил ги продава своите производи, кои веќе имаат стекнато име и бренд, преку големи трговски куќи (мега маркети), како и преку специјализирани продавници (продавници за миленичиња), ветеринарни и земјоделски аптеки. Kлиентите на ПРЕМИЛ  се исто така врвни професионални одгледувачи на кучиња кои победуваат со своите миленици на бројни домашни и странски кинолошки настани.

Од своето основање, Премил е свесен дека позицијата на пазарот се стекнува само преку сериозна работа и квалитетни производи и затоа и денес се потпира на докажани долгорочни добавувачи, најквалитетни суровини и исклучиво природни состојки.ПРЕМИЛ бил меѓу првите во оваа област што го завршиле процесот на воведување на ISO 9001 и HACCP стандардите и биле сертифицирани од Квалитет Австрија во 2008 година. Потребниот стандард FSSC 22000 бил воведен во 2013 година.

ПРЕМИЛ е на списокот на одобрени објекти и има лиценца за извоз на пазарот на ЕУ, земјите на ЦЕФТА и  земјите од Царинската унија.

Цeлта на PREMIL  е постојано подобрување на производите, проширување на палетата на брендот PREMIL, како и освојување на странските пазари.

Со мотото МАКСИМАЛЕН КВАЛИТЕТ, МИНИМАЛНА ЦЕНА, и благодарение на сериозниот и посветен пристап кон бизнисот, го стекнавме потребното почитување на клиентот што овозможи опстанок и проширување на продажната мрежа на пазарите каде што се застапени сите светски познати и признати производители.

Одглeдувачи кои користат Premil:

KENNEL GIM oдглeдувачница за гeрмански овчари – Хрватска

vom hause Demo oдглeдувачница за ротвајлeри – Србија

Бабам Битола – одглeдувачница за шарпланинци -Макeдонија

Ghettobox Kennel одглeдувачница за боксeри – Грција

Solo Magnifica – одглeдувачница за бултeриeри – Чeшка

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…