1,550.00ден

In Stock

Опис

Unica  Classe  Puppy  Mini  Development е сува храна за кученца со MINI големина , погодни за раст.

Супер премиум италијанска сува храна  Unica  Classe  Puppy  Mini  Development  со пилешкоза кученца од мали раси од 2 месеци. Puppy Mini Development е наменет за кучиња со тежина од 2 до 10 кг. Специјално е формулиран за развој, раст и зајакнување на мускулно-скелетната маса на кученца. Храната Unica Classe ги содржи сите потребни состојки за правилен развој и раст на вашето домашно милениче и содржи калциум и фосфор за минерализација на коските и забите. Составот содржи витамини А, Б1 и Б6, кои придонесуваат за нормален развој на мозочната активност и видот. Главната состојка е животински протеини (пилешко), што е главен извор на аминокиселини. Белиот сорго е еден од изворите на јаглехидрати, тој е алтернативна житарка со најнизок гликемиски индекс.

Предности :

  • Зајакнување на имунолошкиот систем;
  • Нормален развој на мозочна активност и визија;
  • Развој на зглобовите и мускулите;
  • Минерализација на коските и забите;
  • Богата со природни диетални влакна;
  • Поволен ефект врз цревната микрофлора;
  • Оптимална форма и големина на храна;
  • Не содржи вештачки адитиви, бои или ароми;
  • Поседува висока вкусност, добра вкусност ;
  • Содржи  45% пилешко.

Дехидрирани животински протеини (од кои пилешко 19% *), пченично брашно, животинска маст, пченка, бел соргум (5%), ориз, глутен од пченка, брашно од пченка, протеини хидролизирани животни, пулпа од суво цвекло, брашно од рогач, квасец производи, глукозамин, хондроитин сулфат.

* еквивалентно на 45% од рехидрираното пилешко.

Нутриционистички адитиви: Витамин А 20 000 IU, витамин Д3 895 IU, витамин Е 120 IU, витамин Ц 70 мг, витамин Б1 4,00 мг, витамин Б6 4,80 мг, бакар (II) сулфат пентахидрат 49,52 мг (бакар 12,60 мг), оксид на цинк 89,28 мг (цинк 72,00 мг), железо (II) карбонат 186,30 мг (железо 90,00 мг), манган (II) оксид (манган) 32, 51 (25,20 мг), безводен јоден калциум 2,22 мг (јод 1,44 мг), селенит на натриум 0,35 mg (селен 0,16 mg). Технолошки адитиви: антиоксиданти.
Суров протеин 30,00%, Сурови влакна 2,50%, Сурова маст 18,00%, Сурова пепел 7,90%, Калциум 1,70%, Фосфор 1,10%.

Дополнителни информации

Тежина 7.5 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.