НЕМА ЗАЛИХА

750.00ден

Canvit BARF Silybum Marianum 160 g

Out of stock

Brands: ,

Description

Природен извор на Силимарин за поддршка на функцијата на црниот дроб.

Детоксикација и природна поддршка на метаболизмот. Семето на млечниот трн (Silybum Marianum) е богат природен извор на силимарин кој содржи мешавина од флавонолигнани. Силимарин покажува високо антиоксидирачко заштитно дејство во однос на клетките на црниот дроб (хепатопротективни лекови). Силимарин ја подобрува функцијата на црниот дроб, го поддржува формирањето и регенерацијата на клетките на црниот дроб и ги штити новите клетки на црниот дроб. Дополнителна храна за кучиња.

Состав: Млечен трн (Silybum Marianum).

Аналитички состојки: сурови влакна 34,02%, сурови протеини 17,84%, содржина на маснотии 6,06%, суров пепел 4,94%.

Инструкции за хранење: производот се меша во добиточната храна според препорачаната долгорочна доза (најмалку за 6-8 недели). Можете да ја зголемите дозата дури четири пати за лекување на воспаленија и труења. Пакување: 180 g шише за кучиња до 10 kg трае 3 месеци Складирање: Да се ​​чува на суво, темно место во оригиналното затворено пакување.

 

Additional information

Weight 0.16 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.