1,800.00ден

In Stock
Brand:

Description

CHAT&CHAT Expert Adult Beef &Peas 15 кг ja заменува Le Koccole Cat Complete beef 20 kg. CHAT & CHAT е дизајниран да биде многу вкусен и високо сварлив. Направен е врз основа на квалитетен рецепт.

Комплетна храна за мачки со говедско месо и состојки : житарици (житарици од цело зрно 24%), месо и производи од животинско потекло (говедско месо 10%), производи од растително потекло (пулпа од репка 1%), масла и маснотии, риба и производи од риба, зеленчук (сув грашок 0,2%)

додатоци: Витамин А 12,000 MJ, витамин Д3 900 MJ, витамин Е 100 MJ, таурин 675 MJ, бакар сулфат пентахидрат 8,75 мг, цинк оксид 50 мг, железен карбонат 87,5 мг, безводен јод на калциум 1,00 мг, манган диоксид 17,50 мг, натриум селенит 0,13 мг.

Аналитички состав: Протеини 31%, Масти 12%, Влакна 3%, Пепел/Минерали 9,5

Технолошки адитиви: антиоксиданти. Упатства за хранење и препорачани дневни додатоци: Измерете ја точната количина храна. Послужете директно или завиткано во топла вода. Овозможете му на мачката постојан пристап до чиста свежа вода. Да се ​​чува на суво и ладно место

Тежина на возрасни мачки – дози за мачки до 1 година: 1 кг / 14-21 гр на ден 2 кг / 23-33 гр на ден 3 кг / 30-43 гр на ден 4 кг / 36-52 гр на ден 5 kg / 42 – 61 g на ден 6 kg / 48 – 69 g на ден 7 kg / 58 – 83 g на ден 9 kg / 63 – 90 g на ден 10 kg / 67 – 97 g на ден

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.