Description

„Country Dog High Energy“ е храна наменета за кучиња со барања за висококалорична исхрана. Тоа се сите ловечки раси, службени кучиња, како и кучиња со голема дневна километража. Односот помеѓу протеините и мастите е 28/18. Исклучително ниска содржина на „баланс“ – гарантира 85% сварливост.

  • Месото како главна состојка
  • Со масло од лосос, богато со Омега-3 масни киселини, за подобрување на квалитетот на косата и кожата
  • Збогатена со пробиотици
  • Не содржи соја, конзерванси

Состојки

Месо и производи од животинско потекло ( 50% пилешко и говедско), житарки, пилешки масти, природни вкусови, масло од лосос, дехидрирани јаболка, квасец, DL-метионин, L-лизин, минерали, бакар сулфат, витамин А, витамин Д3, витамин Е.

аналитички компоненти

Протеини (28%), пепел (9%), масти (18%), влакна (3%), калциум (1.8%), фосфор (1.3%), влага (10%)

Метаболизирана енергија: 4000 калории / кг

Информации за исхраната

Витамин А: 15.000 IU/kg, витамин D3: 1.500 IU/kg, витамин Е (алфа-токоферол): 130 mg/kg, бакар: 15 mg/kg

водич за хранење

Хранете се суво или малку влажно. Погрижете се вашето куче секогаш да има многу свежа вода за пиење. Дневните потреби за исхрана на вашето куче може да варираат врз основа на неговата околина, големина, возраст и ниво на активност. Препорачаните дневни количини се прикажани во табелата за хранење. За правилна состојба на вашето куче, вежбајте доволно и не се прехранувајте.

Тежина Грама на ден
5 кг 85 грама
10 кг 140 грама
20 кг 240 грама
30 кг 320 грама
40 кг 400 грама
50 кг 470 грама
60 кг 540 грама

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.