2,700.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Brand:

Description

Country Dog Junior

Комплетна премиум храна со висок процент на месо погодна за адолесцентни кучиња од сите раси.

  • висока содржина на црвено месо и хранливи материи за здравје и виталност
  • не содржи соја или хемиски конзерванси
  • добиточната храна се карактеризира со висока вкусност и поддршка за здраво варење
  • избалансиранa однос на Ω3 и Ω6 масни киселини со масло од лосос
  • додавање на витамин Е и селен за поддршка на имунитетот

Состав:
месо и производи од животинско потекло (од кои 15% црвено месо), житарки, пилешки масти, природен вкус, масло од лосос, сушени јаболка, квасец Квалитетни карактеристики

во 1 кг:
сурови протеини 29%, масти 18%, влакна 3%, груб пепел 7%, влага 10%, калциум 1,6%, фосфор 1,2%, бакар (Cu) 15 mg, витамин А 18.000 IU, витамин Д3 1500 IU, витамин Е (алфа токоферол) 350 mg, селен 0.25 mg Упатства за хранење

Препорачани количини за исхрана по килажа:

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.