2,500.00ден

In Stock

Description

DOG & DOG Expert Opti Select 20Kg е храна за кучиња над 12 месеца.

Состав: сушен животински протеин (јагнешко 14%), пилешка маст, средна пченица, ориз (5%), пченка, бел сорго, зрно брашно, хидролизирани животински протеини. Адитиви по кг.

Нутритивни адитиви: Витамин А: 20.000 I.U. – Витамин Д3: 1.100 I.U. – Витамин Е: 120 I.U. – Фолна киселина: 1,80 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат: 49,52 mg – цинк оксид: 89,28 mg – железо (II) карбонат: 186,30 mg – манган (II) оксид: 32,51 mg – безводен јоден на калциум: 2,22 mg – натриум селенит: 0,32 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси (ЕК).

Аналитички состојки: сурови протеини 25,00%, сурови влакна 3,15%, сурови масла и масти 14,00%, суров пепел 8,00%.

Упатство за употреба: измерете ја вистинската количина – Изберете возрасни сите раси“.Крокетите ставете ги во сад, додајте топла вода или послужете ги како што се. Нека вашeтo куче има секогаш  на располагање сад со свежа вода. Да се ​​чува на суво и ладно место.

DOG & DOG EXPERT SELECT 20 kg (GB)

Country of origin:

Италија

 

Additional information

Weight 20 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.