Description

fidog adult food.jpg

Fidog Adult е комплетна и избалансирана храна за кучиња од сите раси.

Оваа храна е специјално изработена за да ги задоволи нутритивните потреби на кучињата од сите големини кои имаат умерена активност.

Совршената преработка и балансот на скробот обезбедуваат максимална апсорпција на хранливите материи од цревата. Оптималното ниво на протеини и масти овозможува одржување на идеална телесна тежина, со што се избегнува непосакуваното зголемување на телесната маса кај кучињата.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 24,0%; Сурова маст 9,0%; Сурови влакна 3,2%; Суров пепел 10,0%.

Состав: житарки, месо и деривати од животинско потекло, деривати од растително потекло (пулпа од сушена репка 1,5%), свински и говедски масти, минерали.

Адитиви по кг – Нутритивни адитиви: Витамин А (3a672a) 11400 IU; Витамин Д3 (3a671) 638 IU; Витамин Е (3a700) 68,4 mg; Витамин Б1 (3a821) 2,23 mg; Витамин Б2 (3a825ii) 3,65 mg; Ниацинамид 34,2 mg; Калциум-Д-пантотенат 9,03 mg; Витамин Б6 (3а831) 2,71 mg; Фолна киселина 1,02 mg; Витамин Б12 0,07 mg; Биотин 0,18 mg; Витамин К3 (3a710) 1,86 mg; Холин хлорид 511 mg; Железо (3b101) 57,2 mg; Јод (3b201) 0,93 mg; Бакар (3b405) 7,98 mg; Манган (3b502) 16 mg; Цинк (3b603) 45,6 mg; Селен (3b801) 0,09 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

Упатство за правилна употреба: Се дава како суви гранули или навлажнета со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Да се чува на ладно и суво место.

Kласа: Premium

Земја на потекло: Италија

Additional information

Weight 20 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…