2,500.00ден

In Stock

Description

ProperForm breeders – Lupoid Type 1 е збогатенa со Омега 3 за да се подобри кутрето за време на бременост, лактација и раст.

Комплетна храна за кученце, за кучки во лактација, за кучки за гестација.
СОСТАВ: Сушен животински протеин (27,6%, лосос * 14%), пченка, ориз, грашок, пилешка маст, сушeно цвeкло, хидролизирани животински протеини, производи од преработка на свежо овошје и зеленчук, глукозамин. * извор на ДХА.

Aналитички опис: Сурови протеини 26,00% – Сурови влакна 2,30% – Сурови масла и масти 15,00% – Сурова пепел 7,00% – Калциум 1,20% – Фосфор 1,00% – Омега 3 масни киселини мин. 0,40%.

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Нутриционистички адитиви: витамин А 20.000 I.U. – витамин Д 1.120 I.U. – витамин Е 120 мг – сулфат на каминка, пентахидрат (бакар) 61,90 (15,75) mg – цинк оксид (цинк) 111,60 (90,00) mg – црн карбонат (железо) 232,88 (112,50) mg – Манган оксид (манган) 40,64 (31,50) mg – калциум јодиран безводен (Јод) 2,77 (1,80) мг – натриум селенит (селен) 0,39 (0,18) мг

Класа: Супер-прeмиум

Properform-breeders-lupoid-type1

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

ПАКУВАЊЕ: 18 кг. (цена по кг. = 138 ден.)

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Тежина на производ

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ProperForm breeders – Lupoid Type 1 со лосос 18кг”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…