6% ПОПУСТ

3,400.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Unica Gemma – Adult Medium Skin Salmon ( лосос) e оптимален сооднос на специјалните состојки во него кои обезбедуваат совршена состојба на кожата без иритација, што е исто така неопходно за формирање на посакуваниот слој.

 

Description

Исхраната е специјално развиена за да се зачува убавината додека се обезбедува сјајно влакно и се подобрува состојбата на кожата.

  • Возрасни кучиња во фаза на одржување, склони кон ограничувања на убавината
  • Подобрување на сјајните палта и зајакнување на бариерата на кожата
  • Функционална храна за изложби за кучиња, против гребење и УВ зраци
  •  Житарки без глутен
  •  Висока вкусност
  •  Промовира квалитет на кожата

СОСТАВ:Сушен лосос (24%), грашок (24%), ориз (12,5%), бел соргум (12,5%), животинска маст, пулпа од суво цвекло, растително масло, пивски квасец, хидролизирани животински протеини, сушен морков (1%), исушена каша од портокал (1%), суво пулпа од јаболко, исушен доматна пулпа, мед (0,04%), исушени цветови од портокал (0,02%). ДОДАТОЦИ ПО Кг.

Нутриционистички адитиви: Витамин А 18.000 IU, витамин Д3 1.000 IU, витамин Е 600 IU, витамин Ц 300 мг, Л-карнитин 380 мг, биотин 0,40 мг, Солфато ди рам (II) пентаидрато 61,90 мг (Rame 15,75 мг), Осидо ди цинкко 111,60 мг (цинко 90,00 мг), бакар (II) сулфат пентахидрат 232,88 мг (бакар 112,50 мг), железо (II) карбонат 232,88 мг (железо 112,50 мг), манган (II) оксид 40,64 мг (манган 31,50 мг), калциум јодат безводен 2,77 mg (јод 1,80 mg), натриум селенит 0,39 mg (селен 0,18 mg). Технолошки адитиви: екстракти од токоферол од растителни масла 132 mg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТAВ:Суров протеин 27,00% – Сурови влакна 4,60% – Сурова маст 15,00% – Сурова пепел 6,80%, Омега 6 масни киселини> 3,00%, Омега 3 масни киселини> 0,50%.

Класа: Супер-прeмиум

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…