НЕМА ЗАЛИХА

Alleva Equilibrium Weight Control е комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси.

Опис

Состав: пилешко (30%) (од кое 80% дехидрирано и 20% свежо), кафеав ориз (30%), дехидрирана океанска риба (8%), влакна од грашок, скроб од грашок (8%), пилешки маснотии, пилешки црн дроб, корен на цикорија (извор на инулин и ФОС), сушен и неактивиран пивски квасец (извор на МОС), суво овошје и зеленчук (0,4% брусница, 0,4% брусница, 0,2% јаболко, морков 0,2%), калциум карбонат, глукозамин, хондроитин сулфат , Сок од Јука.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: суров протеин 28%, сурова маст 9%, суров пепел 7%, сурово влакно 6%, калциум 1,4%, фосфор 0,9%, омега-6 1,6%, омега-3 0,25%, глукозамин 500 мг / кг, хондроитин сулфат 400 mg / kg. Метаболичка енергија (CEN): 3270 kcal / kg; 13,7 МЈ / кг.

ДОДАТОЦИ / кг: додатоци во исхраната: 3а672а витамин А 22800 IJ, 3а671 витамин Д3 1000 ИЈ, 3а700 витамин Е 190 мг, 3а821 витамин Б1 18 мг, витамин Б2 15 мг, 3а831 витамин Б6 7,50 мг, витамин Б12 0,15 мг, 3а314 ниацин 95 mg, 3a841 калциум-Д-пантотенат 40 mg, 3a316 фолна киселина 2 mg, 3a880 биотин 0,20 mg, 3a890 холин хлорид 1700 mg, 3b101 железо (како железо (II) карбонат (сидерит)) 160 mg, 3b603 цинк (како цинк оксид) ) 200 mg, 3b405 бакар (како бакар (II) сулфат пентахидрат) 11 mg, 3b502 манган (како манган (II) оксид) 16 mg, 3b203 јод (како обложен грануларен јод на калциум, безводен) 3, 40 mg, E8 селен ( како натриум селенит) 0,40 мг, 3а370 таурин 1000 мг, 3а910 Л-карнитин 500 мг; антиоксиданс.

Класа: Супер-прeмиум

Тежина на кучето Износ во грами
Килограми г. Чаши *
1 24  1/5
2 40  1/3
3 54  4/9
4 67  5/9
5 79  2/3
6 90  3/4
7 101  5/6
8 112 1
9 122 1
10 132 1 1/9
12 152 1 1/4
15 179 1 1/2
18 206 1 5/7
20 223 1 6/7
22 239 2
25 263 2 1/5
28 287 2 2/5
30 302 2 1/2
35 339 2 5/6
40 375 3 1/8
45 409 3 2/5
50 443 3 2/3
55 476 4
60 508 4 2/9
65 539 4 1/2
70 570 4 3/4

Производител: Diusa Pet Srl, Италија

 

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.