8% ПОПУСТ

2,200.00ден

In Stock
Brand: Таг:

Опис

КОМПЛЕТНА СУВА ХРАНА ЗА АКТИВНИ КУЧИЊА ОД СИТЕ РАСИ ПОСЕБНО ПОГОДЕН ЗА КУЧИЊА КОИ ЖИВЕАТ НАДВОР, ЧУВАРСКИ КУЧИЊА, КУЧИЊА СО ИНТЕНЗИВНО НИВО НА АКТИВНОСТ

50% АНИМАЛНИ ПРОТЕИНИ

ВИСОКА ЕНЕРГИЈА

Урамнотежената количина на масти и јаглехидрати им дава енергија и издржливост на кучињата, ја одржува нивната добра состојба.

ИМУНОЗДРАВЈЕ Оптималната количина на природни антиоксиданси и витамин Е поволно влијаат на имунолошкиот систем, го одржуваат имунитетот на домашните миленици на болести.

ЈАКИ КОСКИ И ЗАБИ Урамнотежената количина на калциум и фосфор обезбедува соодветен развој на коските и забите. СОСТАВ: дехидрирано месо од живина, пченка, тритикале, маснотии од живина, пченични трици, пченкарен глутен, хидролизиран пилешки црн дроб, каша од шеќерна репка.

АДИТИВИ/1 кг: Нутриционистички додатоци: витамин А (3a672a) – 9000 IU, витамин D3 (3a671) – 750 IU, витамин Е (3a700) – 90 mg, витамин Б6 (3a831) – 1,5 mg, витамин Б1 (3a821) – 1,5 mg, витамин Б12 – 0,025 μg, биотин (3a880) – 0,1 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 25 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 0,8 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат ( 3b405) – 2,5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 10 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 45 mg, натриум селенит (3b801) – 0,05 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 24%, сурови масла и масти – 15%, суров пепел – 6,8%, сурови влакна – 3,5%, калциум – 1,4%, фосфор – 1,2%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 133 ден.),

Земја на потекло: Литванија

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.