НЕМА ЗАЛИХА
18% ПОПУСТ

3,300.00ден
Бесплатна испорака ⛟

DOG&DOG WILD REGIONAL FOREST GRAIN FREE 70% Red Meat e комплетна храна за возрасни кучиња

Широка разновидност на месо од европските шуми, како што се ибериско прасе, дива свиња и лос, комплетирана со јајца, зеленчук, овошје и цвеќиња. Идеалнa за кучиња oд големи и гигантска раси и големи кои сакаат црвено месо

Нема на залиха

Опис

DOG&DOG WILD REGIONAL FOREST GRAIN FREE 70% 

СОСТАВ:

 • ИТАЛИЈАНСКИ ДИВ ЕЛЕН
  Избраниот лов на елени доаѓа од заробени диви елени, кои живеат во нивното природно живеалиште може да ги задржат своите типични карактеристики на месото.

 • ИТАЛИЈАНСКА ДИВА СВИЊА
  Избраното месо од дива свиња доаѓа од животни фатени во дивината, кои живеат во зрело дабово дрво може да ги задржат своите уникатни карактеристики на месото. Дивата свиња е сештојад и неговата храна се базира на растителни производи како што се желади, овошје, бобинки, клубени, корења и печурки.

 • ИБЕРИСКА СВИЊА ОДГЛЕДЕНА ВО ШПАНИЈА: Традиционално се одгледува во дивината во Шпанија во таканаречената шпанска „Дехеса“, шума која се наоѓа на југозападниот дел на Шпанија. Во оваа земја дрвјата се слични на оние што растат во медитеранскиот регион, со значително присуство на неколку видови дабови.
 • РУЗМАРИН ОДГЛЕДЕН ВО ЕВРОПСКИТЕ РАМНИНИ: Производот е природно зачуван, со исклучок на употребата на антиоксиданти и синтетички хемиски конзерванси како што се BHA и BHT.
 • ЗЕЛЕНИОТ ГРАШАК СЕ РАЗГЛЕДУВА ВО ФРАНЦИЈА: Подоброто управување со апсорпцијата на гликоза од грашокот спречува брзи скокови на шеќерот во крвта предиспонирачки за дијабетес, како што е случајот со житариците и компирот, создавајќи ги истите природни услови за исхрана.
 • ИТАЛИЈАНСКИ КОСТЕН: Тие доаѓаат од ридовите непосредно пред Поморските Алпи, во регионот Монрегалезе, со добра количина на минерали и витамини А и групи Б и Ц.
 • ЦВЕЌЕ НА ХИБИСКУС РАСТЕНИ ВО РИДОВИТЕ НА ЕВРОПА: Чупки од хибискус и епикаликс: Екстрактите од цветовите се покажаа дека имаат антибактериски, антиоксидантни, нефро- и хепато-заштитни, антидијабетични и антихипертензивни ефекти.
 • РОСА КАНИНА И РОСА ПЕНДУЛИНА ОД ГЛАВИТЕ НА ЕВРОПА: „Лажно овошје“: докажано е дека активните принципи содржани во овошјето ја намалуваат остеоартритисот, благодарение на нивните антиинфламаторни и заштитни својства на кондорите, спречувајќи трошење на ‘рскавицата.
 • КАПИНИ, МАЛИНА И ДИВИ ЈАГОДИ ОД ЕВРОПСКИТЕ ПЛАНИНИ: Бобинките се издвојуваат по своите антиканцерогени карактеристики, бидејќи ја намалуваат васкуларизацијата на ракот.

Сушено месо од иберискa свиња (обезкостено) (35%), грашок, животинска маст, скршени костени, сушена дива свиња (6%), хидролизирана животински протеини,  сушено пилешко месо, сушен дивеч (4%), јајца, цвеќиња од хибискус (0,192%), Цвеќиња Rosa canina L. и Rosa pendulina L. (0,024%), малини (0,008%), капини (0,008%), јагоди (0,008%).

АДИТИВИ ПО кг. Нутритивни адитиви: Витамин А 7.200 I.U. – Витамин Д3 720 I.U. – Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 30,95 (7,88) mg. Технолошки адитиви: Антиоксиданси. Токоферол екстракти од растителни масла 36 mg. Сензорни адитиви: природни супстанции ботанички дефинирани. Екстракт од рузмарин 105 mg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ Суров протеин 41,00% – сурови влакна 2,10% – сурови масла и масти 19,50% – суров пепел 7,40%

За повеќе инфо клик на линкот

Dog & Dog Wild Regional Forest

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…