8% ПОПУСТ

2,200.00ден

In Stock
Brand: Таг:

Опис

Adult Lamb

57% АНИМАЛНИ ПРОТЕИНИ

КОМПЛЕТНА И БАРАНСИРАНА СУВА ХРАНА ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА СО ЈАГНЕЊЕ И ОРИЗ ПОСЕБНО ПОГОДЕН ЗА КУЧИЊА КОИ СТРАДАТ ОД АЛЕРГИИ ИЛИ НЕТОЛЕРАНЦИЈА НА НЕКОЈА ХРАНА

КОЖА И ПАЛТО Балансирани масни киселини, биотин, цинк, витамин Б6. Балансирана мешавина од масни киселини, биотин, цинк и витамин Б6 помага за одржување на здрава кожа и сјајна кожа.

ДОБРА ВКУСНОСТ И СВАЛИВОСТ Балансираните и соодветно избраните висококвалитетни хранливи материи обезбедуваат вкусност и сварливост.

ИМУНОЗДРАВЈЕ Оптималната количина на природни антиоксиданси и витамин Е поволно влијаат на имунолошкиот систем, го одржуваат имунитетот на домашните миленици на болести.

СОСТАВ: дехидрирано јагнешко месо, пченка, ориз, дехидрирано месо од живина, пченични трици, тритикале, маснотии од живина, пченкарен глутен, пулпа од шеќерна репка, пивски квасец, минерали.

АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни додатоци: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 180 mg, витамин Б6 (3a831) – 3 mg, биотин (3a880) – 0,2 mg, (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg сулфат, цинк (3b605) – 90 mg, натриум селенит (3b801) – 0,1 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 24%, сурови масла и масти – 11%, суров пепел – 6%, сурови влакна – 2,5%, калциум – 1%, фосфор – 0,9%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето. Да се ​​чува на ладно и суво место – температурата не треба да надминува +25⁰C. Произведено во Европската Унија. Серија бр. и Најдобар датум пред: видете кодирање на пакетот.

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 146ден.),

Земја на потекло: Литванија

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…