2,500.00ден

In Stock

Опис

Unica Forma Braccoid Adult Active (јагнeшка)

Состав: Дехидрирани животински протеини (25,5%, од кои 6% се јагнешко), пченични трици, пченка, бел сорго (12%),  пченка, пилешка маст, хидролизирани животински протеини, брашно од рогач, фруктоолигосахариди (0,05%), аминогликоза (0,05%) ), хондроитин сулфат (0,01%).

Содржина на хранливи материи: Протеини 26,00%; влакна 3,10%; масти 14,00%; пепел 7,80%. Метаболичка енергија: 3,730 kcal/kg.

Адитиви за храна (на 1 кг): Витамин А 16.000 М.Е., Витамин Д3 900 М.Е., Витамин Е 550 М.Е., Л-карнитин 155 мг. мг), железо (II) карбонат 186,30 мг (железо 90,00 мг), манган оксид (II) 32,51 мг (манган 25,20 мг), дехидриран калциум јодат 2,22 мг (1,44 мг јод) ), натриум селенит 0,32 мг селен 0,32 мг (селен). .

Класа: Супер-прeмиум

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario,

Дополнителни информации

Тежина 18 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…