11% ПОПУСТ

1,950.00ден

In Stock
Brand: Таг:

Опис

48% АНИМАЛНИ ПРОТЕИНИ

КОМПЛЕТНА И БАРАНСИРАНА СУВА ХРАНА ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД МИНИ И СРЕДНИ РАСИ ТЕЖИНА ВОЗРАСНИ 1-30 КГ

КОЖА И ПАЛТО

Балансирани масни киселини, биотин, цинк, витамин Б6. Балансирана мешавина од масни киселини, биотин, цинк и витамин Б6 помага за одржување на здрава кожа и сјајна кожа.

ДОБРА ВКУПНОСТ И СВАЛИВОСТ

Балансираните и соодветно избраните висококвалитетни хранливи материи обезбедуваат вкусност и сварливост.

ИМУНОЗДРАВЈЕ

Оптималната количина на природни антиоксиданси и витамин Е поволно влијаат на имунолошкиот систем, го одржуваат имунитетот на домашните миленици на болести.

СОСТАВ: дехидрирано месо од живина, пченка, тритикале, месен оброк, пченични трици, маснотии од живина, пулпа од шеќерна репка, минерали.

АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни адитиви: нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 9000 IU, витамин D3 (3a671) – 750 IU, витамин Е (3a700) – 90 mg, витамин Б6 (3a831) – 1,5 mg, витамин Б1 (3a821 –) 1,5 mg, витамин Б12 – 0,025 μg, биотин (3a880) – 0,1 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 25 mg, калциум јодат безводен (3b202) – 0,8 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 2,5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 10 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 45 mg, натриум селенит (3b801) – 0,05 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 23%, сурови влакна – 3,5%, сурова маснотија – 9%, суров пепел – 6,3%, калциум – 1,15%, фосфор – 1%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време. ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 106.6 ден.),

Земја на потекло: Литванија

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…