3,750.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Brand: Таг:

Опис

Brit Care Mini Grain Free Puppy Lamb 7kg

Хипоалергeна формула без житарици за кученца од мини раси (од 4 недели до 10 месеци) и нивните мајки. Состав: Јагнешко месо (35%), свеж јагнешки протеин (20%), жолт грашок, пилешка маст (конзервирана со токофероли), наут, ленено семе (5%), масло од лосос (3%), хељда, сушени јаболка, пивски квасец, алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 290 mg/kg), боровинки (250 mg/kg, извор на полифеноли 75 mg/kg и флавоноиди 35 mg/kg), ‘рскавица екстракт (извор на хондроитин, 180 mg/kg), манан-олигосахариди (170 mg/kg), билки и овошје (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума, 160 mg/kg), фрукто-олигосахариди (110 mg/kg) , јука шидигера (110 mg/kg), инулин (100 mg/kg), млечен трн (80 mg/kg), морско трн (80 mg/kg), камилица (35 mg/kg), каранфилче (35 mg/kg ), жалфија (30 mg/kg)

Аналитички состојки: суров протеин 33,0 % содржина на маснотии 23,0 % влага 10,0 % сурова пепел 8,5 % сурови влакна 1,5 % калциум 1,6 % фосфор 1,3 % омега-3 масни киселини 1,9 % омега-6 масни киселини 3,2 пентана %0оична киселина

Нутритивен состав: витамин А (3а672а) 23.000 ИЕ витамин Д3 (Е671) 1.800 ИЕ витамин Е (а-токоферол) (3а700) 650 мг витамин Ц (3а312) 350 мг холин хлорид (3а890) 700 мг 2 3 таурин (8 мг 70от) 3,5 mg витамин Б1 (3a821) 1,2 mg витамин Б2 4,5 mg ниацинамид (3a315) 15 mg калциум-D-пантотенат (3a841) 12 mg витамин Б6 (3a831) 1,2 mg фолна киселина (3a316) 1206 mg фолна киселина (3a316) 0,6 mg3 зи. ) 110 mg железо (E1) 90 mg манган (E5) 45 mg јод (3b201) 0,8 mg бакар (E4) 18 mg селен (3b8,10) 0,2 mg Енергија што се метаболизира: 4.200 kcal/kg

Karma Brit Care Mini Grain Free Puppy Lamb 7Kg - Ceny i opinie - Ceneo.pl

Дополнителни информации

Тежина 2 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.