3,600.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Опис

Хипоалергена формула без житарици за возрасни кучиња од мини раса со долга, свиленкасто крзно или крзно кое бара посебна нега.

Состав: Сушен лосос (25%), протеин од свеж лосос (16%), сува харинга (14%), жолт грашок, пилешка маст (конзервирана со токофероли), наут, ленено семе (4%), масло од лосос (3%), хељда, масло од вечерна јаглика (1%), сушени јаболка, пивски квасец, алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 260 mg/kg), боровинки (230 mg/kg, извор на полифеноли 70 mg /kg и флавоноиди 30 mg/kg), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), билки и овошје (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума, 150 mg/kg ), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука шидигера (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg), млечен трн (75 mg/kg), морско трн (75 mg/kg), камилица (30 mg/kg), каранфилче (30 mg/kg), жалфија (25 mg/kg)

Аналитички состојки: сурови протеини 32,0 % содржина на масти 18,0 % влага 10,0 % сурова пепел 8,4 % сурови влакна 1,8 % калциум 1,3 % фосфор 1,0 % омега-3 масни киселини 2,4 % омега-6 масни киселини 2,7 %

Нутритивен состав: витамин А (3а672а) 20.000 ИЕ витамин Д3 (Е671) 1.500 ИЕ витамин Е (а-токоферол) (3а700) 500 мг витамин Ц (3а312) 300 мг холин хлорид (3а890) 700 мг 3 таурин (8 мг 70от) (3 таурин) 3 mg витамин Б1 (3a821) 1 mg витамин Б2 4 mg ниацинамид (3a315) 12 mg калциум-D-пантотенат (3a841) 10 mg витамин Б6 (3a831) 1 mg фолна киселина (3a316) 0,5 mg витамин Б10 мг 4 мг3 0. ) 100 mg железо (E1) 80 mg манган (E5) 40 mg јод (3b201) 0,75 mg бакар (E4) 15 mg селен (3b8,10) 0,2 mg Енергија што се метаболизира: 3.880 kcal/kg

Taбела за хранење на куче по килограм:

1 kg = 30 g;
2 kg = 40 g;
4 kg = 55 g;
6 kg = 75 g;
8 kg = 105 g;
10 kg = 120 g

Дополнителни информации

Тежина 7 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.